Zamknij
REKLAMA

Wójt Jan Kraśniewski o remontach dróg w gminie Iłów w 2019 roku

11:36, 11.04.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Dwa wnioski o dofinansowanie remontów lokalnych dróg plus plany na kolejne. Kruszywo i destrukt z MZDW na równanie najbardziej zniszczonych odcinków. Z wójtem gminy Iłów Janem Kraśniewskim rozmawiamy o planach i możliwościach samorządu w zakresie poprawy stanu lokalnej infrastruktury drogowej.

 

- Inwestycji nie ułatwia fakt, że w tym roku mamy okrojony budżet. Z drugiej strony samochodów przybywa, co negatywnie wpływa na kondycję naszych dróg, tym bardziej, że w Gminie Iłów mamy rozwinięty transport. Tak naprawdę te nasze drogi wymagają remontu bez końca – mówi wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski.

Wójt podkreśla, że mimo wszystko samorząd czyni starania o poprawę lokalnej infrastruktury drogowej. Gmina partycypować będzie w kosztach remontu drogi powiatowej w Sadowie (starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji). W najbliższych dniach iłowski urząd złoży też wniosek o dofinansowanie ze środków wojewódzkich dwóch dróg gminnych: w Kapturach i Olszowcu.

- Mamy w planach też składanie kolejnych wniosków. Z uwagi na skromne możliwości budżetu zależy nam szczególnie na programach, w których możemy uzyskać jak najwyższe dofinansowanie. Przy 70. czy 80-procentowej dotacji warto nawet zaciągnąć kredyt, ale inwestycję zrealizować.

Poza gruntownymi remontami gmina stara się też wykonywać bieżące naprawy, mówiąc wprost, interwencyjnie łatać wszelkie dziury.

- Zakupiliśmy już sporo kruszywa, myślę, że jeszcze trochę dokupimy, ale tutaj szczególnie chciałbym podziękować Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich za podarowanie nam destruktu z remontu drogi 575. Materiał pozwoli nam wyrównać bardziej zniszczone odcinki.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone