Zamknij

W Skierniewicach będzie można poszaleć na rowerach

18.00, 10.01.2018
Skomentuj
REKLAMA

Pumptrack ? falisty tor z bitumiczną nawierzchnią powstanie jeszcze w tym roku przy ul. Gajowej na os. Zadębie. Ten innowacyjny pomysł zgłoszony do budżetu obywatelskiego, zdobył rekordową liczbę 540 głosów i już wkrótce wzbogaci rekreacyjną ofertę miasta

W ramach zadania wybudowany zostanie tor z „muldami”z asfaltową nawierzchnią, składający się z kilkunastu nieregularnych wzniesień oraz zakrętów z profilowanymi bandami. Integralną częścią pumptracka będzie plac odpoczynku, wyposażony w wieszak rowerowy, kosze i ławki. Zadanie będzie kosztować 220 tys. zł i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom jazdy na rolkach czy na rowerze.

Co to jest PUMPTRACK?    

Jest to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów ”góra–dół”, dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.

Według badań GUS w roku 2012 najpopularniejszą aktywnością wśród Polaków była jazda na rowerze, co zadeklarowało aż 66% ankietowanych. W skierniewickim budżecie obywatelskim projekt poparła rekordowa liczba 540 osób, co świadczy, że mieszkańcy potrzebują tego typu miejsc do aktywnego wypoczynku.

Urząd Miasta Skierniewice

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%