Zamknij

Rusza wymianą pieców w Skierniewicach

15.30, 07.09.2017
Skomentuj
REKLAMA

5 września w skierniewickim magistracie podpisano pierwsze umowy na wymianę pieców w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Ten cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta program, wchodzi w fazę realizacji. Łącznie z dofinansowania będzie mogło skorzystać ponad 100 mieszkańców Skierniewic.

Na przeprowadzenie tego programu miasto Skierniewice pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 800 tys. złotych. Te pieniądze pozwolą każdemu z uczestników programu, otrzymać zwrot 40% poniesionych kosztów inwestycji.

- Dzięki mozolnej pracy naszych urzędników udało się złożyć wniosek i przeprowadzić dość trudną procedurę. Takie rozwiązanie pozwoli zlikwidować blisko sto szkodliwych, dymiących kominów w Skierniewicach – podkreślał prezydent miasta  Krzysztof Jażdżyk.

Co ważne, jest spora szansa na pozyskanie dodatkowych środków na realizację podobnych inwestycji. Jeżeli prognozy związane z aktywnością Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska potwierdzą się, miasto przystąpi do zorganizowania dodatkowego naboru. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w najbliższym czasie.

UM Skierniewice

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MariolaMariola

0 0

Bardzo dobra inicjatywa. Ciekawe dlaczego władze Sochaczewa nie są nią zainteresowane? Pytałam mailowo o możliwość dotacji w Wydziale Ochrony Środowiska, zero odpowiedzi. Natomiast nasza Gmina Sochaczew o takie dotacje też wystąpiła. Chętnie bym usłyszała odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam. 16:42, 07.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%