Zamknij

Jubileuszowy X Puchar Wisły

11:00, 06.09.2017 Aktualizacja: 15:18, 06.09.2017
Skomentuj

W niedzielę 3 września w Wyszogrodzie odbył się jubileuszowy X Puchar Wisły. Na starcie zameldowało się 67 zawodników z całej Polski m.in. z Białegostoku, Świecia, Warszawy, Zegrza, Skierniewic, Wyszogrodu, Chodakowa, Płońska, Gostynina, Płocka, Grodziska Mazowieckiego, Piastowa, Bodzanowa, Gąbina i oczywiście z Sochaczewa.

O 5:30 główny sędzia Iwona Biernat otworzyła Ogólnopolskie Towarzyskie Zawody Spinningowe „X Puchar Wisły - Wyszogród 2017”. Były to  zawody z brzegu, na żywej rybie, a miejscem zawodów była wyłącznie rzeka Wisła od miejscowości Chmielewo do miejscowości Drwały. Tradycyjnie o 6:00 padł sygnał i nadszedł czas na rozejście się i dojście do łowiska. O 6:30 można było rozpocząć łowienie. W tym roku w regulaminie zostały wprowadzone dwie zmiany na korzyść zawodników. Jedną z nich była możliwość dojechania do łowiska w przedziale czasowym od  6:00 do 6:30 i powrotu z łowiska od 13:30 do14:00. Kolejnym udogodnieniem była możliwość brodzenie w woderach, spodniobutach, a brodzenie dozwolone było do wysokości ud zawodnika. Zmiana ta spowodowana była, ostatnimi wahaniami wysokości wody na  Wiśle, która po gwałtownym przybraniu mocno opadła.. 

A jakie nastroje były wśród zawodników przed i po zawodach. Posłuchajcie koniecznie!

Po siedmiu godzinach zmagań wędkarskich o godzinie 13:30 zakończono łowienie. Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Do południa, z krótkimi przerwami, padał deszcz, a potem się wypogodziło.   I taka pogoda jest już podobno  tradycją zawodów w Wyszogrodzie. 14:00 był czas na zdanie kart startowych. Podczas pracy Komisji Sędziowskiej, uczestnicy udali się na posiłek – rozgrzewającą grochówkę i karkówkę z grilla. Był to czas na rozmowy, dyskusje, zapoznanie się i wymianę doświadczeń. O godzinie 14:30 ogłoszono wyniki i wywieszono je na tablicy. Wyniki przedstawia sędzia główny zawodów, Iwona Biernat

W niedzielę złowiono 111 ryb, 5 szczupaków, 4 klenie, 3 bolenie, 1 jazia, a pozostałe ryby to okonie. Na 67 wędkarzy tylko 23 nie udało się złowić żadnej ryby.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

1. Stecko Krzysztof 1830 punktów

2. Matusiak Mariusz 1250 punktów

3. Bratkowski Maciej 1250 punktów

4. Lewandowski Tomasz 1150 punktów

5. Grzelak Kamil 1100 punktów

6. Talarowski Łukasz 1050

W rozgrywanych zawodach do wyniku zalicza się osiem następujących gatunków ryb zgodnie z wymiarami ochronnymi:
 sum - 70cm, szczupak, sandacz, brzana - 50cm,  boleń – 40cm, jaź, kleń – 25cm, okoń – 18cm. 

W kategorii Najdłuższa Gatunkowo Ryba  nagrodzono zawodników za :

Szczupak 58,8 cm Stecko Krzysztof

Okoń 28,1 Bratkowski Maciej

Kleń 31,6 Jóźwiak Maciej

Jaź 25,2 Błaszczyk Paweł

Boleń 56,9 Matusiak Mariusz

Najstarszym zawodnikiem zawodów został Grabowski Jerzy, a najmłodszym Węgierski Grzegorz.  Wszyscy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami od sponsorów.

Na X Puchar Wisły przybył również Norbert Stolarczyk, dziennikarz Wiadomości Wędkarskich, który jest również mocno zaangażówany w działalność ruchu Wędkarzy Bez Barier. Posłuchajcie koniecznie rozmowy na temat organizowanych po raz  pierwszych w Polsce i w Europie spinningowych zawodów z łódek dla osób niepełnosprawnych organizowanych pod  hasłem „Wszyscy Łowimy Tak Samo!". Zawody odbyły się w Szczecinku 2-4 czerwca na Jeziorze  Trzesiecko.

O tej niesamowitej formie aktywizacji osób niepełnosprawnych opowiada również obecny na X Pucharze Wisły Krzysztof Szymański, autor programu telewizyjnego „Wędrówki z wędką. ”

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%