Zamknij

Teresińska sesja ze szczególnymi środkami ostrożności. Maseczki i rękawiczki na porządku dziennym

22:54, 01.04.2020 K.Ż Aktualizacja: 08:42, 03.04.2020
Skomentuj

30 marca w Teresinie odbyła się XXII sesja Rady Gminy Teresin. Z uwagi na stan epidemii koronawirusa podczas obrad zastosowane zostały szczególne środki ostrożności. Radni zostali wyposażeni w maseczki ochronne i rękawiczki, a na podorędziu był również płyn dezynfekujący. W sesji uczestniczyła tylko niezbędna liczba osób.

Poniedziałkowe posiedzenie Rady Gminy Teresin zostało maksymalnie skrócone, a w porządku obrad znalazły się jedynie projekty uchwał wymagających szybkiego podjęcia.

- XXII sesja Rady Gminy Teresin musiała się odbyć, bo mieliśmy do zatwierdzenie ważne przetargi oraz przesunięcia budżetowe, które z tym się wiążą. Dziękuje przewodniczącemu Bogdanowi Linardowi, że udało mu się zebrać grupę radnych i warunkach panującej epidemii przeprowadzić obrady. Sesja była krótka, bo czteropunktowa, ale należało ją przeprowadzić. Radni zrobili to sprawnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W przyszłości podejmiemy działania, aby przeprowadzić obrady zdanie. Jednak, aby wszystko sprawnie zorganizować potrzeba czasu i odpowiedniej techniki. Już w tym celu zamówiliśmy tablety dla radnych. Podejmowanie takich kroków jest uzasadnione, bo nie wiemy jak długo potrwa epidemia i kiedy znów będziemy mogli spotkać się w grupach – podsumowuje wójt Marek Olechowski.

Podczas XXII sesji Rady Gminy podjęto uchwały w sprawie  programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Teresin w 2020 roku, w sprawie zmiany rocznego programu współpracy Gminy Teresin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok. Ważne okazały się uchwały związane z finansami gminy. 15 926 zł. przeznaczono na organizację i przeprowadzenie wyborów prezydenckich w maju. Zwiększono również wydatki o kwotę 226.000 zł. Dzięki którym będą możliwe nowe zadania inwestycyjne takie jak budowa kanalizacji deszczowej w ul. Łąkowej w miejscowości Granice na kwotę 126.000 zł. oraz przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego w działce nr ew. 224/2 w miejscowości Granice za 100.000 zł.

Przeprowadzony zostanie remont przyczółków na przepuście w ul. Cmentarnej w miejscowości Paprotnia za 126.000 zł. oraz nawierzchni odcinków ulic Srebrnej w miejscowości Paprotnia, Rubinowej, Granicznej i Południowej w miejscowości Granice za 130.000 zł. Utwardzona zostanie również droga dojazdowa do boiska Orlik w Szymanowie za 126.000 zł. Zwiększono także wydatki majątkowe o kwotę 398.500 zł.

Na wniosek sołectwa Pawłówek nastąpiło przesunięcie funduszy przeznaczonych na uzupełnienie i utwardzenie pobocza w miejscowości Pawłówek. W zamian zostanie wykonane odwodnienia drogi gminnej poprzez udrożnienie rowu i przepustów w miejscowości Pawłówek - 6.000 zł oraz zwiększenie wydatków bieżących o kwotę 2.500 zł. na realizacją zadań statutowych (zakup materiałów i wyposażenia), a także 2,500 zł na promocja sołectwa Pawłówek na IV Dożynkach Gminnych.

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%