Zamknij

Parking w Nowej Suchej o krok bliżej. Ku uciesze kierowców i pacjentów

12:23, 07.01.2020 J.L Aktualizacja: 08:53, 08.01.2020
Skomentuj

Jedną z inwestycji, do jakich przymierza się gmina Nowa Sucha jest budowa parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej. Trudna sytuacja kierowców szczególnie uwidacznia się w trakcie sesji rady gminy oraz różnych wydarzeń.

 

W budżecie gminy na 2020 rok przewidziano środki na wykup gruntu pod budowę parkingu przy GOK-u w Nowej Suchej. Jak w trakcie ostatniej sesji mówił wójt Maciej Mońka, budowa obiektu ma na celu przede wszystkim odciążenie osób, korzystających z pobliskiego ośrodka zdrowia:

- Poprzez budowę parkingu chcemy uwolnić miejsca parkingowe dla pacjentów Gminnego Ośrodka Zdrowia, którzy czasem nie mają możliwości zaparkować w pobliżu przychodni swoich samochodów. Obecne parkowanie wzdłuż drogi jest niebezpieczne.

Zgodnie z założeniem pracownicy gminnych jednostek mogliby parkować trochę dalej, uwalniając miejsca dla pacjentów, mających nieraz problemy z poruszaniem się.

Gmina Nowa Sucha już w roku ubiegłym podjęła działania, mające na celu wykup gruntów. Jak mówił wójt Mońka:

- W ciągu roku trwały negocjacje, które mają doprowadzić do wykupu sąsiedniego gruntu. Mamy już spisany wstępny protokół porozumienia. Łącznie planujemy zakupić ok. 2 tys. m2. W budżecie przewidujemy na ten cel ok. 70 tys. zł.

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%