Zamknij

Nowy kontrakt gminy Młodzieszyn. Bezpłatne wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego

10:27, 15.11.2019 aw Aktualizacja: 19:59, 15.11.2019

Wójt Monika Pietrzyk nawiązała kontakt z fundacją ECOTEXTIL, która zajmuje się całkowicie bezpłatnym wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego. W związku z tym osoby, które potrzebują pomocy w swojej chorobie lub niedołężności, mogą zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest pośrednikiem w tej sprawie. 

Środki na ten cel gromadzone są dzięki zagospodarowaniu niepotrzebnej odzieży oddawanej do specjalnych pojemników. Dzięki pieniądzom z recyklingu tekstyliów fundacja może bezpłatnie udostępniać sprzęt, m.in. w postaci  trójkołowych rowerów, wózków inwalidzkich, kul łokciowych, balkoników ortopedycznych i łóżek rehabilitacyjnych.

Aby wypożyczyć konkretną rzecz, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.ecotextil.pl lub w GOPS Młodzieszyn. Po zatwierdzeniu wniosku kurier dostarczy sprzęt prosto do domu lub przez GOPS.  Sprzęt można wypożyczać na okres od 2 do 6 miesięcy, jednak istnieje możliwość przedłużenia tego terminu.  Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

 

(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%