Zamknij
REKLAMA

Śladami małego Roberta Lewandowskiego ? KPN zaprasza na niezwykłą wycieczkę

18.00, 26.02.2018
Skomentuj
REKLAMA

Kampinoski Park Narodowy zaprasza w sobotę 3 marca na niezwykłą wycieczkę ?Przed Mundialem ? śladami małego Roberta Lewandowskiego?. Uwaga ? udział w niej jest całkowicie bezpłatny.

Ta szczególna wyprawa organizowana jest w ramach wycieczek z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego „Przyroda na horyzoncie”. Jej tematyką KPN pragnie wpisać się w atmosferę roku Piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Wycieczka „Przed Mundialem – śladami małego Roberta Lewandowskiego” powinna zainteresować wszystkich miłośników naszego mistrza, jak i przebywania na łonie natury, tak małych, jak dużych. Dyrekcja KPN bardzo liczy na uczestników z Sochaczewa i okolic. Co niezwykle istotne, wycieczka jest bezpłatna.

Trasę opracowano w dwóch wariantach, dla rodzin z dziećmi trwać ona będzie około 1,5 godziny lub 3 (1,5 km + 0,25 km powrót lub 4 km + 2 km powrót), dorośli wędrować będą przez 5 – 6 godzin (13 km). Zbiórkę wszystkich uczestników zaplanowano w sobotę 3 marca o godzinie 10.20 na pętli autobusowej w Lesznie.

Następnie wszyscy przejdą ulicą Sochaczewską do Polnej, gdzie w dzieciństwie mieszkał Robert Lewandowski, a gdzie do dziś mieszka jego mama. Następnie zobaczymy Przedszkole i Zespół Szkół Publicznych w Lesznie, do których uczęszczał „Bobek”, a także boisko Klubu Sportowego "Partyzant - Leszno", gdzie Robert rozpoczynał swoją przygodę z piłką.

Przy Kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela, gdzie nasz bohater przyjął I Komunię Św., przewidziano dwudziestominutową przerwę na drugie śniadanie. Tu ewentualnie rodziny z dziećmi mają możliwość powrotu. Pozostali uczestnicy przejdą ulicą Podhorążych do górek, czyli wydm. Tu zaczyna się przygoda z trasami, na których mały Robert bądź zjeżdżał na sankach i nartach, bądź trenował biegi przełajowe ze swoją ukochaną bokserką Koką. Zobaczymy „kroczące sosny”, tzw. „pole cyrkowe”, stanowiące zaplecze Parku Rozrywki w Julinku, Babią Górę, 250-letni dąb i leśne źródełko. W drodze powrotnej poznamy „Stopy Goliata” i „Okno na Puszczę”.

KPN zachęca do udziału w wycieczce przedstawieniem poruszanych w trakcie jej trwania tematów, wśród których znajdą się m. in. ciekawostki biograficzne o Robercie Lewandowskim, Tomczyn, Julinek, Jeż – skąd te nazwy na mapie Gminy Leszno?, wydmy śródlądowe w KPN na przykładzie Białej Góry – ok. 104 m.n.p.m., drzewa – monumenty przyrody. Na boisku „Partyzant – Leszno” rozegrany zostanie błyskawiczny turniej rzutów karnych z nagrodami.

Zachęcamy do zapisów. Prowadzący: mgr inż. Mariusz Morkowski – starszy specjalista d/s edukacji w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Granicy – tel. kontaktowy: 508 703 331. Mali piłkarze, następcy Roberta Lewandowskiego, proszeni są o zabranie ze sobą piłek nożnych, a jeżeli będzie jeszcze śnieg – chętni mogą zabrać sanki lub jabłuszka do zjeżdżania!

 KPN

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%