Zamknij

Afera w Żyrardowie: prezydent zatrzymany przez CBA

10:21, 13.07.2018 Redakcja Aktualizacja: 10:23, 13.07.2018
Skomentuj

Prezydent Żyrardowa oraz dwóch biznesmenów z województwa zachodniopomorskiego zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak podaje CBA, sprawa dotyczy między innymi ustawiania przetargów przy sprzedaży nieruchomości położonych blisko plaży w Rewalu, a będących własnością Gminy Żyrardów.

 

To wiadomość z ostatniej chwili. Prezydent miasta Żyrardów, a także dwóch biznesmenów z Rewala i Gryfic w zachodniopomorskim, zostało zatrzymanych przez CBA. Prezydenta podejrzewa się o przekroczenie uprawnień oraz ustawianie przetargów na ponad 1,5 miliona złotych na sprzedaż nieruchomości w Rewalu, pozostającej własnością Gminy Żyrardów, a także pozostających w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa. Na tych działkach, położonych blisko plaży nad morzem, znajdował się niegdyś ośrodek wypoczynkowy miasta.  

- Funkcjonariusze CBA przeszukują kilkanaście miejsc, między innymi gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób – podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Prezydent i przedsiębiorcy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie usłyszą zarzuty.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%