Zamknij

Przebudowa ulicy Żeromskiego w Żyrardowie

15:30, 22.08.2017
Skomentuj

W czwartek, 17 sierpnia br. w Urzędzie Miasta została podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą przebudowy ul. Żeromskiego. Oznacza to, że niebawem na pierwszym remontowanym odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Ks. Wittenberga zobaczymy pracującą ekipę konsorcjum firm Eureka i Jarpol S.A.

Zakres zaplanowanych prac obejmie przebudowę jezdni, budowę zatok postojowych, przebudowę części chodnikowej oraz wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, chodnika i ścieżki rowerowej. Część robót wykonanych zostanie w ramach współpracy z Powiatem Żyrardowskim. Koszt prac pierwszego etapu wyniesie
2 567152,88 zł. Wartość kolejnego zadania polegającego na budowie ciągu pieszo-rowerowego, chodnika i ścieżki rowerowej to 1 673 932,04 zł. To zadanie jest jednocześnie częścią projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo - zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych - Etap I”.

Zgodnie z harmonogramem, 17 listopada br. powinny zostać zakończone prace w ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Ks. Wittenberga.

UM Żyrardów

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%