Zamknij
REKLAMA

VII Jesienny Bieg Przełajowy Łowickich Służb Mundurowych

18.00, 26.09.2017
Skomentuj
REKLAMA

Rekreacyjne ścieżki kompleksu leśnego w Łowiczu były w miniony weekend miejscem rywalizacji VII Jesiennego Biegu Przełajowego Łowickich Służb Mundurowych. Na linii startu stanęła rekordowa, bo 33-osobowa, reprezentacja funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i służby więziennej.

Witając uczestników biegu ppłk Sławomir Witkowski - zastępca Dyrektora ZK w Łowiczu, życzył zawodnikom przede wszystkim bezkontuzyjnego biegu i satysfakcji z osiągniętych wyników.

- Celem zawodów jest integracja tych służb, które na co dzień ze sobą współpracują ale często nie mają czasu na wzajemne poznanie się - mówi por. Ernest Polit z ZK w Łowiczu, który wymyślił formułę tego biegu przed siedmioma laty, i który jest spirytus movens mundurowej rywalizacji - Bieganie to także podnoszenie sprawności fizycznej oraz popularyzacja biegania wśród funkcjonariuszy - dodaje mjr Marek Pawlak, drugi z zastępców Dyrektora ZK w Łowiczu, który brał czynny udział w zawodach i swoim przykładem dał impuls do naśladownictwa w popularyzacji biegania wśród funkcjonariuszy niezależnie od zajmowanego stanowiska.

W sumie do zawodów stawiło się dziesięcioro policjantów, w tym jedna kobieta, pięciu strażaków i osiemnaścioro funkcjonariuszy Służby Więziennej, w tym cztery kobiety. Miały one do pokonania dystans 2 km. Gościnnie wystąpiła reprezentacja KPP w Brzezinach, której komendantem jest insp. Marcin Grzelak - do niedawna komendant KPP w Łowiczu. Osobiście dopingował swoich podwładnych. Mężczyźni rywalizowali na odcinkach 4 i 8 km. Rywalizacja odbywała się aż w 12 kategoriach, zarówno dotyczących długości trasy, wieku zawodników, a także rywalizacji indywidualnej, jak i zespołowej. W kategorii otwartej indywidualnej kobiet zwyciężyła Beata Kołodziejska z KPP w Łowiczu przed Anną Dejak i Aleksandrą Stępień obie z ZK, które zajęły odpowiednio 2 i 3. miejsce.

W kategorii Open indywidualnej mężczyzn - najliczniej reprezentowanej - na dystansie 4 km pierwsze miejsce zajął Radosław Kuciński z ZK w Łowiczu przed Adamem Pietrzakiem z KPP w Łowiczu i Tomaszem Ledzionem z PSP w Łowiczu. W kategorii drużynowej na tym dystansie wygrali reprezentanci ZK przed KPP w Łowiczu.

W kategorii koronnej 8 km w rywalizacji indywidualnej otwartej wygrał Dariusz Rosa z PSP przed Grzegorzem Miazkiem z KPP w Brzezinach i Mateuszem Fabiańskim z KPP w Łowiczu. W kategorii drużynowej na tym dystansie wygrali reprezentanci straży przed KPP w Łowiczu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dostali pamiątkowe puchary ufundowane przez sponsorów biegu. Uczestnicy zawodów zgodnie podkreślali bardzo dobre warunki do biegania, zarówno te atmosferyczne jak i organizacyjne.

Na zakończenie sportowcy spotkali się przy wspólnym integracyjnym grillu korzystając z gościnności leśniczego Lasu Miejskiego w Łowiczu Leszka Szychowskiego.

 ppor. Robert Stępniewski-rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%