Zamknij
REKLAMA

Ulica Dworcowa i parking przy dworcu w Łowiczu już otwarte

14.00, 22.08.2017
Skomentuj
REKLAMA

W samo południe 21 sierpnia 2017 r. oddano do użytku ul. Dworcową i parking przy dworcu PKP w Łowiczu. To bardzo duże udogodnienie dla osób korzystających z pociągów PKP. Prace na zlecenie łowickiego ratusza, wykonała firma Trakt z Kutna. Cały projekt kosztował 2,1 mln. zł w tym 85% wartości kosztów kwalifikowanych zostało pokrytych z pieniędzy z Unii Europejskiej.

Przypominamy, że w ramach inwestycji ul. Dworcowa została poszerzona, usunięto stary drzewostan, zbudowano zatoki parkingowe (m.in. dla taksówek i autobusów) oraz zbudowano parking na którym zmieści się 178 aut osobowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Swoje miejsce mają tam również rowerzyści, którzy jednoślady mogą zostawić pod wiatą. Cały plac oświetla 14 lamp. Zmianie uległa organizacja ruchu, ulica Dworcowa od tej pory jest ulicą dwukierunkową. Przebudowa ul. Dworcowej i budowa parkingu to część dużego projektu o wartości prawie 9,9 mln zł i współfinansowanego ze środków unijnych. Obejmie on budowę pętli autobusowej, montaż wiat przystankowych, zakup automatów biletowych i czterech autobusów klasy midi, a także wdrożenie inteligentnego systemu wspomagania zarządzania firmą komunikacyjną i informacją pasażerską.

W czasie otwarcia burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński przypomniał zebranym, że miasto wydzierżawiło teren pod parking od PKP na okres 10 lat. W ciągu kilku lat udało się oczyścić teren ze znajdujących się tam budynków, natomiast sama ulica Dworcowa została przekazana przez kolej nieodpłatnie. Umożliwiło to miastu przeprowadzenie całej inwestycji. Dzięki temu powstało 178 miejsc parkingowych w sąsiedztwie dworca co będzie na pewno dużym ułatwieniem dla osób korzystających z kolei.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka powiedział, że cieszy się, iż pod wiatami dla rowerów niemal wszystkie miejsca są już zajęte. Zadeklarował, że jeżeli zainteresowanie będzie cały czas tak duże dodane zostaną kolejne stojaki dla rowerów.

Inwestycja wygląda imponująco i całkowicie zmieniła obraz okolicy dworca od strony ul. Dworcowej. Przed dworcem powstał mini park w którym zachowano pomnik kolejarzy, a także pompę wodną. Ustawiono nowe ławki i oświetlenie. Niebawem ruszą prace związane z budową podziemnego przejścia. Zniknie m.in. kładka nad torami. W ramach prac prowadzonych przez PKP niestety mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ul. Dworcowej. Od środy 23 sierpnia 2017 r. na ul. Dworcową wrócą autobusy linii nr 2 Miejskiego Zakładu Komunikacji, które będą zatrzymywać się na przystanku przed samym dworcem.

UM Łowicz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%