Zamknij
REKLAMA

Artystyczna niedziela w Sannikach: będzie spektakl o Mirze Zimińskiej i wystawa

14:40, 03.11.2021 | red.
Skomentuj fot. Waldemar Lewandowski
REKLAMA

Najbliższa niedziela w Sannikach zapowiada się niezwykle interesująco. 7 listopada o 14.00 odbędzie się koncert z cyklu Jesienne inspiracje, na którym zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny pt. : „Z Mira Zimińską po Mazowszu”, realizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Bilety na koncert można nabyć na stronie internetowej Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

- Spektakl poświęcony został życiu i twórczości  Miry Zimińskiej - aktorki i pedagoga, gwiazdy przedwojennych kabaretów, wieloletniej dyrektorki Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W tym roku obchodzimy 120. rocznicę urodzin artystki i stąd rok 2021, decyzją samorządu województwa mazowieckiego, ogłoszony został rokiem Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.  Ta wyjątkowa kobieta, pierwsze kroki na scenie stawiała na deskach płockiego teatru, właśnie z zespołem „Mazowsze”, który założyła wspólnie ze swoim mężem – Tadeuszem Sygietyńskim i któremu poświęciła całe swoje życie. Wystąpiła na wielu scenach międzynarodowych, dając blisko trzy tysiące przedstawień za granicą, rozsławiając przy tym imię Polski i Mazowsza na całym świecie.  Wszystkie powyższe powody spowodowały, że powstał ten spektakl. Autorkami scenariusza są Lena Szatkowska i Marta Kunavar, które zapragnęły, by  mieszkańcy Mazowsza poznali historię życia oraz największe estradowe przeboje Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Do tego magicznego świata zabierze nas Magdalena Tomaszewska, która wcieli się w postać niezwykłej artystki – informuje Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach.

Tradycyjnie jak przystało na Sanniki to nie jedyna atrakcja jaką zaplanowano na najbliższa niedzielę.

- Przy fortepianie zasiądzie Edward Bogdan, a towarzyszyć mu będą: kontrabasista Tomasz Krawczyk i perkusista Jakub Krawczyk. Po koncercie zapraszamy na wystawę - efekt pracy artystów, którzy skorzystali z zaproszenia  Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%