Zamknij
REKLAMA

Magdalena Wolińska-Riedi z wizytą w Błoniu. Rozmowę poprowadził burmistrz

11:11, 14.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu pojawił się w środowe popołudnie niezwykły gość – Magdalena Wolińska-Riedi, znana dziennikarka, mieszkająca do niedawna w Watykanie jako jedna z nielicznych świeckich, korespondentka watykańska, autorka książek i rodowita błonianka. Na spotkaniu pojawili się także reprezentanci naszego powiatu.

Pretekstem do zaproszenia dziennikarki była promocja jej najnowszej książki „Z Watykanu w świat”, będącej trzecią i ostatnią, według zapowiedzi, książką o tej tematyce. Spotkanie autorskie poprowadził burmistrz Błonia Zenon Reszka:

- W roli redaktora czułem się bardzo dobrze, ale tylko dlatego, że znam Magdę od kilkudziesięciu lat i spotykamy się co jakiś czas. W gminie Błonie staramy się pamiętać o osobach związanych z naszym miastem, które osiągnęły sukces. Magdalena Wolińska-Riedi jest rodowitą błonianką, spędziła tu dzieciństwo, a dalej los pokierował ją gdzie indziej. W Watykanie mieszkała ponad 20 lat. Dziś jest bardzo znaną korespondentką TVP, ale też autorką książek o tematyce Watykanu.

- Jestem szczęśliwa, kiedy mogę tu wrócić, bo to są czasy dzieciństwa, wspomnienia beztroskich chwil, bardzo kreatywnych lat, kiedy tworzyłam wspólnotę w salkach katechetycznych, kiedy byłam aktywna w kościele i szkole, a potem stało się bazą do tego, co osiągnęłam – powiedziała Magdalena Wolińska-Riedi.

Na spotkanie, które odbyło się w Centrum Sportu i Rekreacji przybyło wiele osób, część znała dziennikarkę osobiście, inni przyjechali na spotkanie z sąsiednich powiatów, w tym – z sochaczewskiego. Przykładem była przedstawicielka biblioteki w Brochowie, która zadbała o dedykację Magdaleny Zwolińskiej-Riedi dla czytelników.

Dziennikarka w trakcie spotkania opowiedziała wiele na temat życia w Watykanie, które stało się możliwe w wyniku jej ślubu z gwardzistą watykańskim. Swego czasu była jedną z dwunastu świeckich kobiet mieszkających za Spiżową Bramą. W 2018 roku z uwagi przejścia męża na emeryturę, a to następuje w przypadku gwardzistów już w wieku 42 lat, Magdalena Zwolińska-Riedi musiała wraz z rodziną wyprowadzić się z mieszkania w Watykanie. Obecnie od Spiżowej Bramy dzieli ją jednak zaledwie 30 metrów.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%