Zamknij
REKLAMA

Noc Bibliotek w Sochaczewie, dwa dni atrakcji dla dzieci i dorosłych

11:49, 07.10.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy weekend ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2021 zostanie przeprowadzona również w Sochaczewie. Wydarzenie zainauguruje w piątek 8 października filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodakowie. W programie gra z kodami QR, domino z książek, bohaterska charakteryzacja a także polaroidowa książka. Następnego dnia w sobotę akcja zostanie przeprowadzona w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie w kramnicach miejskich. Będą atrakcje dla dużych i małych. Tego dnia będzie można także zwrócić zapomniane książki bez naliczania kar.

Już po raz siódmy odbędzie się Noc Bibliotek. Akcja zostanie przeprowadzona również w Sochaczewie. O tym, co to za wydarzenie i jakie cele mu przyświecają wyjaśnia Barbara Bronicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

- To ważne wydarzenie dla bibliotekarzy. Wracamy do naszej dawnej aktywności. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. To jest bardzo dobry moment by zachęcić naszych czytelników do odwiedzin i czytania książek. Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki – spróbujmy wspólnie sprawić, by jak najwięcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca.

Sochaczewska Noc Bibliotek rozpoczyna się 8 października w piątek w Chodakowie. Tego dnia dla dzieci przygotowano wiele.

- W piątek zapraszamy do filii w Chodakowie. Zaczynamy od godziny 17.00 do 21.00. Będą to zajęcia dla dzieci. Przygotowaliśmy grę biblioteczną schowane zakładki, gdzie dzieci będą poszukiwać skarbów. Zrobimy również wielkie domino z książek. Będziemy również wykonywać pracę techniczno-plastyczną w postaci zakładek do książek. Dzieci będą mogły również wykorzystać gadżety z foto budki i zrobić sobie zdjęcie polaroidem. A na koniec będzie możliwość przemienienia swoich twarzy w bohaterów książkowych. Zachęcamy do przyjścia. Nie trzeba się zapisywać – zachęca Justyna Kośka z biblioteki w Chodakowie.

9 października akcja przenosi się do Sochaczewa do kramnic miejskich. Będą atrakcje dla dużych i małychTego dnia będzie można zwrócić zapomniane książki bez naliczania kar.

- Biblioteka zaprasza tego dnia do siedziby przy ul. 1 Maja 21 dorosłych, dla których przygotowano dwa wydarzenia. O godz. 13.00 odbędzie się wernisaż wystawy gobelinów i biżuterii "Piękno nitką i przyjaźnią splatane". To wystawa gobelinów i biżuterii Mirosławy Pabiś i Romany Boreckiej. Obie panie znają się od lat ale przyjaźń wzmocniła wspólna pasja – tkanie gobelinów. Na drewnianej ramie tkają ręcznie barwne obrazy przeplatając wełnianą lub wiskozową nić bez pomocy innych narzędzi. Inspiracją są obrazy znanych malarzy lub własne pomysły. Z kolei na godz. 18.00 zaplanowano spotkanie poetów Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie – dodaje Barbara Bronicz.

Biblioteka pamięta o najmłodszych. Dla dzieci przygotowano również szereg atrakcji.

- Atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez oddział dla dzieci rozpoczną się już o godz. 16.00. Teatr Krak-Art z Krakowa wystawi spektakl "Cyrk Leśnych Robaczków". Następnie dzieci poszukają skarbu ducha biblioteki, wezmą udział w warsztatach zdobienia toreb i koszulek oraz skręcania balonów, czeka ich słodka niespodzianka, będzie malowanie twarzy i relaks na poduchach połączony z czytaniem bajek. Liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Zachęcamy do zapisów w siedzibie biblioteki lub pod numerem telefonu: 46 862 46 61 w. 23 – zachęca Barbara Bronicz.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%