Zamknij
REKLAMA

Teresińskie Dni Retoryki 2021, zaprasza Katarzyna Rospędowska

10:59, 23.09.2021 | N.D
Skomentuj
REKLAMA

Teresiński Ośrodek Kultury ogłosił konkurs pod nazwą Teresińskie Dni Retoryki dla uczniów gminy Teresin, który odbędzie się 6 i 7 października oraz Powiatowe Dni Retoryki w dniach 20 i 21 października.  Uczestnicy będą mogli zaprezentować się w kategoriach retorycznych, takich jak: poezja, proza i wystąpienie publiczne. Dodatkową rywalizacją podczas Dni Retoryki będzie konkurs kabaretowy.

Informacje na temat konkursu i jego regulamin są wysyłane do szkół. W tym roku ze względu na pandemię nauczyciele mogą zgłosić maksymalnie 3 uczniów z klasy na Teresińskie Dni Retoryki, a na powiatowe może to być 3 uczniów z całej szkoły.

- W zeszłym roku pandemia niestety pokrzyżowała nam plany, dlatego mam nadzieję, że nie będzie żadnych przeszkód i w tym roku Dni Retoryki się odbędą. Jest to konkurs z kilkunastoletnią tradycją i nie chcielibyśmy z niego rezygnować. Trzymamy kciuki, aby wspólnie się zobaczyć z uczestnikami - mówi Katarzyna Rospędowska, organizatorka Dni Retoryki z Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy nie muszą być wybierani jedynie poprzez szkołę, rodzice również mogą zgłaszać do udziału w konkursie swoje pociechy, a dla osób dorosłych także jest przygotowana specjalna karta zgłoszeniowa. Osoby, które wezmą udział w rywalizacji, będą także podzielone na kategorie: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe.

Na zwycięzców miejsc na podium czekają statuetki: złoty, srebrny i brązowy cyceron, a w konkursie kabaretowym do wygrania jest: złota, srebrna i brązowa satyra. Osoby wyróżnione zostaną nagrodzone książkami lub grami.

Zainteresowani Teresińskimi Dniami Retoryki muszą wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową do 26 września, a zgłoszenia na Powiatowe Dni Retoryki czekamy do 10 października. Formularze należy wysyłać na adres mailowy: kasia@tok.art.pl

(N.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%