Zamknij
REKLAMA

Oratorium w Niepokalanowie. Modlitwa o pokój ubrana w piękne melodie

12:20, 06.09.2021 | red.
Skomentuj foto UG Teresin
REKLAMA

W ubiegła niedzielę 5 września w Niepokalanowie odbł się wyjątkowy koncert „Oratorium o Pokoju”, który zagrał zespołu Miriam i Przyjaciele. Artyści na scenie plenerowej podziękowali Bogu i Niepokalanej za osobę św. Maksymiliana z racji przypadającej w tym roku 80 rocznicy jego męczeńskiej śmierci w obozie Auschwitz. Koncert zespołu Miriam był ucztą nie tylko w sferze artystycznej, ale przede wszystkim duchowej. Poszczególne partie wokalne przeplatane były rozmyślaniami i wspomnieniami św. Maksymiliana Kolbego. Plac za niepokalanowską bazyliką w niedzielny wieczór wypełnił się publicznością.

[FOTORELACJA]10750[/FOTORELACJA]

Oratorium o Pokoju zostało wykonane przez  zespół „Miriam”, chór i orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka.  Przed publicznością zaprezentowane zostały melodie ubrana w piękne głębokie teksty autorstwa o. Grzegorza Kwietnia, o. Piotra Szczepańskiego i Matthew Evancho. Harmonizację i całą aranżację dla chóru i orkiestry opracowała Maria Pękała, znana m.in. z aranżu do hymnu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ta niezwykła forma modlitwy o pokój w wymiarze militarnym, o pokój w rodzinach, miejscach pracy, o pokój w ludzkich sercach, okazała się ucztą nie tylko w sferze artystycznej, ale przede wszystkim w sferze duchowej.

- Z Niepokalanowa popłynął wyraźny przekaz: pokój rodzi się w naszych sercach i tylko od nas zależy, czy będziemy umieli go w sobie pielęgnować. Od tego, czy potrafimy przebaczać sobie wzajemnie, istotnie zależy to, czy naprawdę chcemy uczestniczyć w budowaniu świata, w którym respektuje się życie, sprawiedliwość, zgodę i pokój. Nie dopuśćmy do tego, aby ziarno zła znów zakiełkowało w naszych sercach. Dołączmy zatem do nieustającej modlitwy o pokój, o nasze „duchowe rozbrojenie” – podsumowuje gmina Teresin.

„Pokój” zespołu Miriam to jedna z ciekawszych płyt muzyki chrześcijańskiej 2021 roku, materiał kompletny, lekki a jednocześnie porywający i pełen pasji. Płytę można zakupić poprzez Facebookowy profil zespołu Miriam, a także w księgarni w Niepokalanowie oraz na stronie Wydawnictwa Ojców Franciszkanów

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%