Zamknij
REKLAMA

Zaczarowali amfiteatr. Sezon artystyczny SCK rozpoczęty musicalem OZ Remix

09:48, 06.09.2021 | PS
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielny wieczór sochaczewski amfiteatr zapełnił się widzami. To wszystko za sprawą Czarnoksiężnika z Krainy OZ, jaki dzięki współpracy grup działających w Sochaczewskim Centrum Kultury pojawił się na scenie. To wszystko w pięknej scenerii zachodzącego słońca i już przy nocnym jesiennym chłodzie, bo nim musical się zakończył, na bulwarach nie było już więcej niż pięć stopni na plusie. Ludzi i emocji nie zabrakło, bo jak zaznacza reżyser Dawid Żakowski połączenie sochaczewskich grup na scenie dało efekt synergii i wzbudziło zainteresowanie wielu odbiorców.

[FOTORELACJA]10747[/FOTORELACJA]

- Spotykają się tu prawie wszystkie sekcje działające w SCK Sochaczew, czyli orkiestra kameralna Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego, Teatr Maska, Abstrakt i Klub Piosenki. I te wszystkie sekcje tutaj się spotykają by stworzyć jeden spektakl i jedno dzieło.

Zdaniem reżysera, jednym wielkim połączeniem jest też cały musical.

- Remiksujemy różnego rodzaju dziedziny sztuki, konwencje teatralne i musicalowe, ale też nawiązania i realizacje wcześniejsze Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Bawimy się, balansujemy między różnymi elementami, które miksujemy, stąd też pomysł na ten tytuł.

Niemożliwą do przecenienia rolę w musicalu odegrała też sochaczewska wokalistka Daria Kobierecka studiująca obecnie na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. To właśnie ona wcieliła się w rolę Dorotki z musicalu. Samych Dorotek na scenie zobaczyliśmy kilka, ale śpiewająca była właśnie Daria Kobierecka.

- Jestem jedną z kilku Dorotek, bo na scenie w tej roli wystąpi też Julia Duplicka oraz Helenka Żakowska. Ja przedstawiam się jako Dorotka w utworze tęcza czyli przy oryginalnej melodii somewhere over the rainbow.

Dla Darii Kobiereckiej to też okazja do powrotu do przeszłości.

- Kiedyś wielokrotnie miałam okazuję występować w musicalach, ale obecnie mój czas poświęcam na inne projekty, dlatego ciesze się, że mogę w ten sposób powrócić do tego co robiłam i co lubię właśnie w ten sposób. Ciekawą okazją jest też występ z innymi sochaczewskimi artystami skupionymi wokół Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Podsumowując występ należy zaliczyć do udanych, a mając na uwadze kolejne plany sochaczewskich artystów możemy z nadzieją na podobne atrakcje oczekiwać na dalszą część sezonu artystycznego.

(PS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MariaMaria

4 0

Piękny koncert, doskonale zorganizowany i wykonany. Dziś od rana nucę "somewhere over the rainbow way up high.." :) Proszę o więcej takich pomysłów. Serdecznie pozdrawiam wszystkich wykonawców. 10:18, 06.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%