Zamknij
REKLAMA

Musical OZ Remix na scenie amfiteatru. Dyrektor SCK: poczujecie dreszcz artystyczny

16:51, 31.08.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców na wspaniałe widowisko, jakim jest musical Oz Remix stworzony na podstawie Czarnoksiężnika z Krainy Oz. W artystycznym wydarzeniu udział wzięło większość sekcji SCK: Teatr Maska, orkiestra Camerata Mazovia, grupa taneczna Abstrakt oraz zaproszeni goście, wśród nich Daria Kobierecka, która zaśpiewa wszystkie partie Dorotki.

- Jest to musical, który bazuje na przesłaniu Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Remix w nazwie wynika z pewnych opracowań nowoczesnych. Projekt jest bardzo ciekawy pod względem muzycznym – oryginalną muzykę pozwoliliśmy sobie wykorzystać tylko dwukrotnie, w tym utwór Over The Rainbow, bo uważam ten utwór z punktu widzenia muzycznego jako piękno doskonałe. Znamy tysiące opracowań, ale nie umywają się do oryginału. Przewracały się na nim największe sławy, bo to utwór niezwykle wymagający – mówi dyrektor SCK Artur Komorowski.

Jak dodaje Dawid Żakowski musical to okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym:

- To wydarzenie rodzinne, otwarte dla dzieci, dorosłych i seniorów. Moim założeniem przy reżyserowaniu go była możliwość wspólnego spotkania. Ideą musicalu jest z kolei oswajanie lęku, który nawarstwia się również w związku z tym, że żyjemy w trudnej, pandemicznej rzeczywistości. Może publiczność dzięki temu spektaklowi odnajdzie remedium.

Co ciekawe, Dawid Żakowski ma w projekcie osobisty wątek, a jest nim jego córeczka, która zagra postać Dorotki.

Musical będzie swego rodzajem prezentacją umiejętności i możliwości poszczególnych sekcji Sochaczewskiego Centrum Kultury. Jak zauważa dyrektor Artur Komorowski to swego rodzaju prezentacja kapitału ludzkiego SCK.

Praca przy tworzeniu musicalu nie należy do najłatwiejszych. Jak mówi dyrektor Komorowski:

- To trudniejsze niż w zawodowym teatrze, bo mamy młodzież – niezwykle zdolną, ale mającą swoje sprawy – wyjazdy, szkołę, matury. Łącznie w to przedsięwzięcie jest zaangażowanych około 60 osób, brak jednej osoby już może nastręczać trudności. Na szczęście mamy swoje sposoby, zupełnie niekonwencjonalne w stosunku do zwykłych produkcji tego typu.

W tworzeniu koncepcji musicalu udział wzięło kilka osób związanych z SCK i nie tylko. Wśród nich Dawid Żakowski, reżyser przedsięwzięcia. Za muzykę odpowiada prof. Adam Manijak z Zakładu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi, choreografia przypadła w udziale Monice Osieckiej-Jaworskiej oraz Ewelinie Sobieraj. Za dramaturgię i zupełnie nowe teksty piosenek odpowiada Patrycja Babicka. O opracowanie wokalne zadbała Jolanta Kawczyńska. Za kostiumy odpowiada Iwa Ostrowska, za scenografię - wspomniany Dawid Żakowski oraz Marta Wasilewska. Całość spaja Magdalena Franaszek-Niewiadomska.

W trakcie musicalu należy się spodziewać elementu zaskoczenia – będzie gra świateł i dym. Jak mówi dyrektor Komorowski - Wszystko po to, aby poczuli państwo dreszcz artystyczny.

Zapraszamy serdecznie w niedzielę 5 września o godz. 20.00 do amfiteatru.

foto: Iza Strzelecka.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LaloLalo

3 0

No mokry jestem buhaha a w Skierniewicach bal 18:18, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%