Zamknij
REKLAMA

Sochaczewski Festiwal Jazzowy: wystąpi Włodzimierz Nahorny TRIO

15:47, 26.08.2021 | MF
Skomentuj foto źródło Włodzimierz Nahorny / FB
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w naszym amfiteatrze wystąpi jedna z największych gwiazd polskiego jazzu: Włodzimierz Nahorny, zdobywca prestiżowych nagród na całym świecie. Koncert będzie zwieńczeniem Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego.

Zapraszamy do amfiteatru w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, o godzinie 19.00. Na zakończenie Festiwalu Jazzowego, a jednocześnie zakończenie wakacyjnych wydarzeń kulturalnych, dla mieszkańców zagra Włodzimierz Nahorny Trio, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Mówi Joanna Niewiadomska – Kocik, naczelnik Wydziału Kultury Turystyki i Promocji UM.

- Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista, flecista, kompozytor, aranżer, moglibyśmy tutaj długo wymieniać. Profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, zadebiutował w 1962 roku na festiwalu Jazz Jamboree jako solista, saksofonista w big bandzie Jana Tomaszewskiego, a potem przez 15 lat występował na tym festiwalu z Andrzejem Trzaskowskim. W 1965 roku założył własne trio i już podczas pierwszego występu na festiwalu Jazz nad Odrą grupa otrzymała pierwszą nagrodę, a Włodzimierz Nahorny nagrodę indywidualną i wyróżnienie za kompozycję. Od tego czasu zdobył niezliczoną ilość nagród, koncertując na całym świecie z największymi. Dało to taki rezultat, że w 2000 roku Nahorny otrzymał Fryderyka i tytuł jazzowego Muzyka Roku, a jedenaście lat później, w 2011 roku, złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Trio wystąpi w składzie:

Włodzimierz Nahorny – fortepian

Mariusz Bogdanowicz – kontrabas

Piotr Biskupski – perkusja

Wstęp na koncert oczywiście wolny.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mokmok

4 7

I znowu ten jazz. Tego rzępolenia nie da się słychać. Ludziska będą udawać, że słuchają i powoli ewakuacja. 21:58, 26.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PapszmirPapszmir

7 4

Oczywiście lepiej było by zaprosić Zenka Martyniuka za połowę budżetu miasta!!!
Ludzie w końcu jakieś normalne koncerty , a wam wciąż coś nie pasuje.
Festiwal jazzowy to najlepsza rzecz jaka spotkała to zdziadziałe miasto od lat. 19:36, 27.08.2021


0%