Zamknij
REKLAMA

Bum bum wraca do parku przy Traugutta. Zapraszamy na niedzielny pokaz historyczny

12:28, 29.07.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, sochaczewianie znowu mogą liczyć na spotkanie z historią w Parku im. Fryderyka Chopina przy Traugutta. Już od 15.00 w miejsce to powrócą tak lubiane przez mieszkańców wystrzały artyleryjskie, zobaczymy i usłyszymy pokaz pod hasłem „Z historii broni palnej”.

Michał Górny, kierownik działu zbiorów w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, główny koordynator niedzielnych pokazów historycznych w parku przy Traugutta, nie ukrywa, że wystrzały z armat przyciągają na Podzamcze wyjątkowo wielu mieszkańców.

- Bum bum zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, ale to też w dużej mierze ze względu na akustykę. Po każdym strzale wiele osób przychodzi, żeby sprawdzić, co się dzieje. Powiem nawet, że tych spotkań nie trzeba jakoś specjalnie ogłaszać, bo okazuje się, że jedna dobra salwa gwarantuje dużą frekwencję w parku.

Bum bum powróci do parku w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia. W godzinach 15.00 – 18.00 zobaczymy tu pokaz pod hasłem „Z historii broni palnej”.

- To będzie prezentacja przez wieki, zobaczymy artylerzystów ze średniowiecza, ale też broń nowożytną i XIX-wieczną, przybędą powstańcy styczniowi i żołnierze wojny secesyjnej, zaprezentujemy arsenał broni palnej.

Przypominamy, że również w niedziele w tych samych godzinach istnieje możliwość zwiedzenia ruin zamku książąt mazowieckich wraz z przewodnikiem.

[ZT]59021[/ZT]

[ZT]58993[/ZT]

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%