Zamknij
REKLAMA

Chopin na wakacjach zawitał do Gawłowa

16:50, 25.07.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Najpierw uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie, a potem uznani pianiści z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie dali pokaz umiejętności w zespole pałacowo - parkowym w Gawłowie w niedzielę 25 lipca.

[FOTORELACJA]10611[/FOTORELACJA]
Piękna pogoda i przyjemne otoczenie zabytkowego parku i pałacu w Gawłowie stworzyły znakomitą oprawę międzynarodowego festiwalu Chopin en Vacances 2021. W trakcie festiwalu uzdolnieni pianiści grają w otoczeniu pałaców i dworów mazowieckich. Festiwal po raz pierwszy gościł na ziemi sochaczewskiej, a to za sprawą  Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza, która podjęła współpracę z organizatorem festiwalu - Ziemią Dobrzyńską oraz Państwową Szkołą Muzyczną. Dzięki tej współpracy zebrani mogli usłyszeć znakomite wykonania utworów Chopina i nie tylko. 
Jak zauważył na początku prezes Fundacji Ziemia Dobrzyńska Michał Korsak, prezentacja uczniów ma jeden cel główny:


- Jeździmy po całej Polsce i nie tylko, wystawiając fortepian nie tam gdzie zwykł się znajdować, a tam, gdzie my tego chcemy. Od tego roku do udziału zapraszamy też szkoły, aby pokazali swoich uczniów, ale też żeby ci uczniowie mogli oswoić się ze stresem i wystąpieniami publicznymi. Główną ideą jest jednak prezentacja naszych mistrzów, to też dla uczniów może stanowić inspirację. Ten instrument nie znosi zdrady, jeśli ktoś zaniecha gry na pół roku, to dzieje się katastrofa. Ćwiczyć trzeba po kilka godzin. 

Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Sochaczewie reprezentowali: Nikola Gerasik, Natasza Paga, Leon Krzemiński-Turek, Nel Krzemiśka-Turek i Natalia Donat.

W głównej części festiwalu zaprezentowała się Lelin Qi z Chin, która potrafi zagrać wszystkie polskie pieśni patriotyczne. Jak mówiła dla tusochaczew.pl:


- Polska kultura leży mi głęboko na sercu, bo jest fascynująca. Polska to kraj, który zniknął z mapy na ponad sto lat, ale nie zabiło to waszej kultury i tradycji. Muzyka Chopina jest głęboka, pełna ducha i robi wrażenie, dlatego ją pokochałam, tak jak i waszą kulturę.

Uniwersytet Muzyczny reprezentował także Jakub Włoszuk. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%