Zamknij
REKLAMA

Brochów: za nami trzeci z letnich koncertów chopinowskich

10:32, 20.07.2021 | red.
Skomentuj foto Marta Przygoda
REKLAMA

Od początku wakacji w brochowskiej bazylice odbywają się Letnie koncerty chopinowskie organizowane przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. W niedzielne popołudnie licznie przybyli goście mieli okazję wysłuchać recitalu mezzosopranistki Lilianny Zalesińskiej, która przy akompaniamencie Piotra Szymanowicza, wykonywała pieśni do słów i muzyki wybitnych polskich kompozytorów oraz poetów. Nie zabrakło również mazurków Fryderyka Chopina, w tym tego, który uważany jest przez badaczy za ostatni skomponowany przez niego utwór, czyli Mazurka z op. 68 nr 4 f-moll.

[FOTORELACJA]10591[/FOTORELACJA]

Za nami trzeci z letnich koncertów organizowanych przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w brochowskiej bazylice. Tym razem mogliśmy posłuchać wokalu w połączeniu z fortepianem.

- Dla fantastycznej brochowskiej publiczności zaśpiewała mezzosopranistka Lilianna Zalesińska, zaś za fortepianem zasiadł Piotr Szymanowicz. Ten doskonały duet zaprezentował utwory Fryderyka Chopina, Piotra Maszyńskiego, Ignacego Jana Paderwskiego, Jerzego Lefelda, Witolda Lutosławskiego. Udany występ został nagrodzony gromkimi brawami, a artyści odwdzięczyli się bisem - mówi Joanna Kunikowska Gregorczyk z TIFC..

Kolejny koncert już w tę niedzielę. Zaprasza parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie.

- Serdecznie dziękujemy za piękne i uszlachetniające muzyczne doznania. Już teraz zapraszamy za tydzień 25 lipca na kolejny recital. Muzycy zagrają tradycyjnie w niedzielę o godzinie 13.15. Tym razem zagrają Mateusz Kowalski i Tomasz Ledziszewski. Dwaj doskonali gitarzyści zaprezentują transkrypcję utworów Chopina na gitarę klasyczną.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%