Zamknij
REKLAMA

Ptasie poranki w Żelazowej Woli. Nowa oferta chopinowskiego muzeum

12:47, 26.05.2021 | Red.
Skomentuj
REKLAMA

Ptasie poranki to tytuł zajęć terenowych, które będą odbywać się raz w miesiącu aż do września w Parku w Żelazowej Woli.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli wychodzą do zwiedzających z nową ofertą. Będzie ona oscylować wokół skrzydlatych mieszkańców parku, a jak szacują ornitolodzy, można tu spotkać kilkanaście gatunków ptaków, od popularnych jak kosy, gołębie i kaczki po zaglądających tam okresowo gości jak zimorodek czy czapla.

Ptasie poranki będą się odbywać w formie spacerów ornitologicznych z udziałem doświadczonego ornitologa Sławomira Kasjaniuka, skierowanych do dorosłych i dzieci od 7 roku życia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 maja o 10:15. Będzie na nim poruszany temat piskląt. Każde kolejne zajęcia to nowy temat, dyktowany tym, co akurat dzieje się w ptasim świecie. Miłośnicy ptaków zapoznają się z ptasimi zwyczajami, nauczą się rozpoznawać je po cechach szczególnych i wydawanych przez nich dźwiękach.

- Uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać gatunek ptaka po dźwiękach, jakie wydaje, nauczą się szukać ptasich kryjówek i dowiedzą się wielu ciekawostek na temat zwyczajów ptaków.

Obserwacje będą wpisywane przez prowadzącego zajęcia do portalu naukowego www.ornitho.pl. Odwiedzający park będą dzięki temu mogli wrócić do tematu zajęć w przyszłości.

Miejsce na zajęcia można zarezerwować poprzez stronę www.nifc.pl lub poprzez kontakt z Domem Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Koszt zajęć to 10 zł, do których należy doliczyć cenę biletu wstępu do parku.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%