Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Sannik i okolicy. Krzysztof Sobociński o kulisach powstania wspomnień

20:59, 09.03.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą niedzielę w Sannikach przed koncertem chopinowskim odbyło się krótkie spotkanie z Krzysztofem Sobocińskim, autorem opracowania „Sanniki i ich mieszkańcy w latach niepodległości i okupacji 1918 – 1955” – Tom I 1918-1939. Wyjątkowy zbiór wspomnień, dotyczących trudnych czasów wojennych, odzyskiwania i tracenia niepodległości. To życie mieszkańców Sannik i okolicy, to ich wspomnienia, pamiątki rodzinne. Tak naprawdę, bez udziału i pomocy wielu rodzin, nie mogłaby  powstać ta książka. Właśnie tej publikacji przyjrzy się dokładnie sannicki Dyskusyjny Klub Książki pod koniec marca.

[FOTORELACJA]10095[/FOTORELACJA]

Pamięć o latach minionych, o losach ludzi wówczas żyjących jest bardzo ważna. Zarówno dotycząca czasów pokoju, jak i wojny, walki o niepodległość ojczyzny. Taki wyjątkowy zbiór wspomnień, dotyczących mieszkańców Sannik i okolicy, stworzył Krzysztof Sobociński. Książka pod tytułem „Mieszkańcy Sannik w latach 1918-1955” powstała dzięki pomocy wielu rodzin, dysponujących zdjęciami i spisanymi wspomnieniami z tamtych czasów, ale też i na podstawie ustnych przekazów. Wojenne losy zaklęte w słowach i fotografiach, wywołują w czytelnikach silne emocje. Przed marcowym koncertem, w sannickim pałacu odbyło się spotkanie z autorem publikacji, który opowiedział o kulisach zbierania materiałów. Był to zaledwie przedsmak opowieści. Autor więcej sekretów zdradzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki pod koniec marca.

- W przedświąteczną środę, 31 marca, o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w sali lustrzanej. Na razie jeszcze w reżimie sanitarnym, czyli w maseczkach i na co drugim krześle. Krzysztof Sobociński powie, dlaczego akurat temat mieszkańców Sannik go zafrapował. Powie też, jak wyglądały spotkania z rodzinami osób, uwiecznionych na kartach książki, wręczy autorskie egzemplarze, wydane sumptem Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina - zachęca ECA w Sannikach. 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%