Zamknij
REKLAMA

Artystyczne Kramnice w wiosennej odsłonie. Ratusz zaprasza

14:24, 24.02.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą niedziele 28 lutego, rusza kolejna, siódma już edycja Artystycznych Kramnic. Z uwagi na wciąż napiętą sytuację epidemiczną, będą one miały formę online. Wiosenna edycja Artystycznych Kramnic zatytułowana jest  „Muzyczny Kuferek”. Jak zawsze opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Katarzyna Orlińska. Marcowa edycja kramnic pod tytułem „Wiosno, wiosenko!” odbędzie się z udziałem dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca FOLKLOREK pod kierunkiem Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej.

Na pierwsze zajęcia zaprasza Joanna Kocik Niewiadomska, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miasta.

- 28 lutego dzieci będą mogły obejrzeć obejrzą na Facebooku oraz miejskim kanale na Youtube program „Na tropie melodii”.  W tym spotkaniu główna bohaterka, melodia, będzie przewodniczką po dziełach muzycznych wykonywanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Nie zabraknie melodyjnych utworów i piosenek a także prezentacji kolejnych instrumentów muzycznych. Dzieci z klas młodszych, pod kierunkiem Katarzyny Orlińskiej, wykonają ćwiczenia umuzykalniające skupiające się na odczytywaniu przebiegu melodii, a Magdalena Jaworska wraz z małymi gośćmi z Przedszkola "Bajkowa Polana" w Sochaczewie zaprosi na rozśpiewane gordonki, czyli  zajęcia „PARABAM”.

Wiosenna edycja Artystycznych Kramnic odbędzie się również z udziałem dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca FOLKLOREK pod kierunkiem Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej.

- Tego dnia animatorki opowiedzą o polskich zwyczajach związanych z nadejściem wiosny i świętami wielkanocnymi. Wszystko to okraszone zostanie tańcem i śpiewem w pięknych strojach ludowych. Nie zabraknie muzyki nawiązującej do tej pory roku a także kolejnych prezentacji młodych instrumentalistów ze szkoły muzycznej. Magdalena Jaworska poprowadzi wiosenne śpiewanki i zajęcia rytmiczne w ramach zajęć gordonowskich dla najmłodszych – dodaje Joanna Niewiadomska Kocik.

Wiosenny sezon Artystycznych Kramnic zakończy się  w kwietniu programem  „Kwiecień–plecień, czyli muzyczne ciepło-zimno”.

- Tym razem animatorzy zaproszą do zabawy w muzyczne kontrasty: głośno-cicho, szybko–wolno i inne przeplatające się elementy muzyki z udziałem uczniów PSM. Nie zabraknie kolejnych prezentacji różnorodnych instrumentów muzycznych, utworów i piosenek nawiązujących do tematu spotkania. I tradycyjnie Magdalena Jaworska poprowadzi wspólne muzykowanie w ramach zajęć PARABAM podsumowuje Joanna Niewiadomska Kocik.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%