Zamknij
REKLAMA

Sanniki: w sepii i kolorze za sprawą Zdzisława Chlebowskiego

13:33, 12.02.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach przygotowało dla odwiedzających dwie wystawy, które można oglądać od początku lutego. Pierwsza to „W sepii i kolorze” Zdzisława Chlebowskiego i dostępna będzie dostępna do końca lutego. Druga to wystawa plenerowa, plenerowa wystawa fotografii autorstwa Marcina Dobrowolskiego. Można ją oglądać do końca marca.

 

Pałac w Sannikach zaprasza na pierwsze interesujące wydarzenie w tym roku, którym jest wystawa prac Zdzisława Chlebowskiego, artysty bardzo dobrze znanego mieszkańcom Sochaczewa. O szczegółach mówi Monika Gadzińska z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

- W sepii i kolorze, wystawa malarstwa autorstwa Zdzisława Chlebowskiego zamieszczona jest w sannickim pałacu od 1 do 28 lutego 2021 r. Zdzisław Chlebowski,  artysta, nauczyciel, a przede wszystkim niezwykle wrażliwy człowiek, który od lat czerpie inspiracje ze swojej pasji, którą są podróże. Portretuje dzieci, kobiety, rzadziej wykonuje portrety męskie. Tajemnica zaklęta w twarzach dziecięcych i kobiecych jest wyzwaniem do mierzenia się z modelem. Zachęca także swoich uczniów do rozwijania zdolności plastycznych. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Jego prace były prezentowane na kilku międzynarodowych wystawach internetowych w Indiach, Meksyku, Indonezji i Stanach Zjednoczonych. Dzięki tym wystawom twórczość artysty dociera do odbiorców na całym świecie. Prace Zdzisława Chlebowskiego znajdują się w zbiorach prywatnych w Grecji, Izraelu i Stanach Zjednoczonych – podsumowuje Monika Gadzińska

Zachęcamy do wysłuchania kilku słów od autora oraz do obejrzenia prac na załączonym filmie 

 

Dla odwiedzających Sanniki, przygotowana została również wystawa plenerowa „Głowa w górę” fotografii autorstwa Marcina Dobrowolskiego. Można ją oglądać do końca marca 2021 r.

- Wystawa zamieszczona jest na zewnętrznym ogrodzeniu parku, od strony ul. Warszawskiej. Zdjęcia przedstawiają pasma górskie Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego z okolic Szczawnicy oraz Halę Gąsienicową w Tatrach i zostały wykonane w latach 2017–2020. Marcin Dobrowolski, zakłada, że w kadrze powinna znajdować się przede wszystkim rzeczywistość zastana, którą jednak można dostroić do wizji

 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%