Zamknij
REKLAMA

Zespół Mazowsze wkroczył z nadzieją na lepsze jutro w Niepokalanowie. Wyjątkowy koncert za nami

11:27, 10.01.2021 | K.Ż
Skomentuj foto Krzysztof Sitkowski
REKLAMA

Wczoraj w Niepokalanowie odbył się wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu zespołu Mazowsze. Ze względu na pandemię został on zorganizowany bez udziału widzów, ale z transmisją online na żywo. Chór przygotował Mirosław Ziomek, a koncert prowadził Zbigniew Kułagowski. Przypominamy, że według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, obchodzonego 2 lutego.

[FOTORELACJA]9921[/FOTORELACJA]

[WIDEO]545[/WIDEO]

Soliści, chór i orkiestra pod batutą maestro Jacka Bonieckiego wystąpili wczoraj 9 styczna w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Koncert zespołu Mazowsze Najpiękniejsze kolędy został bardzo ciepło przyjęty w wielu domach w naszym powiecie, ale także na całym świecie, za co bardzo gorąco dziękują muzycy.

- Kochani, wkroczyliśmy w 2021 rok z wielką nadzieją na lepsze jutro, śpiewając dla Was kolędy. Czy słyszeliście radość w naszych głosach? Kolędy to ważna część naszego repertuaru. W polskim zasobie kulturalnym jest ich ponad 500. Wczorajszy program to kompilacja tych, według nas, najpiękniejszych. Pierwszym dziedzictwem „Mazowsza” są utwory ludowe, ale polskie kolędy, często opierające się na rytmach i melodiach ludowych są równie ciepło przyjmowane przez Was - naszą Publiczność, a my śpiewając je czujemy ich przesłanie. Niosą pozytywną moc zawierzenia, która w tym roku jest nam wszystkim szczególnie potrzebna. Dziękujemy, że kolędowaliście j tak licznie z nami, w swoich domach. Dla „Mazowsza” ten pandemiczny czas to czas próby. Bo czym jest zespół bez publiczności? Wasze piękne komentarze płynące z całej Polski oraz z wielu stron świata (m.in. z USA, Kanady, Francji, Niemiec, Norwegii, Islandii, a nawet z Dubaju) pozwalają nam wytrwać w oczekiwaniu na lepsze jutro, kiedy w końcu będziemy mogli spotkać się z Wami w salach koncertowych. Na to musimy jednak jeszcze chwilę poczekać. Dzisiaj chcielibyśmy podziękować za ciepłe przyjęcie Ojcom Franciszkanom, którzy gościli nas w przepięknej Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie -podsumowuje zespół Mazowsze.

Wyjątkową fotogalerię z koncertu przygotował Krzysztof Sitkowski. Na zdjęciach zobaczycie solistów: Katarzynę Miąsik, Łukasza Karaudę, Andrieja Baravika, Edytę Sędzik i Natalię Solczyńską oraz chór i orkiestrę pod batutą maestro Jacka Bonieckiego. Chór przygotował Mirosław Ziomek, a koncert prowadził Zbigniew Kułagowski. Przypominamy, że według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, obchodzonego 2 lutego.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA