Zamknij

Francuski klimat w Sannikach. Chris Schittulla gwiazdą wieczoru

11:22, 10.11.2020 | ECA Sanniki
Skomentuj
REKLAMA

,,Romantic Paris" to tytuł listopadowego koncertu z cyklu Jesienne inspiracje w wykonaniu Chrisa Schittulli, Wiesława Prządki i Piotra Wrombla. Koncert o niezwykłym repertuarze oraz wirtuozerskim wykonaniu  stworzył   cudowny, romantyczny klimat francuskich muzycznych  dźwięków, skojarzeń z paryskimi uliczkami i artystyczną bohemą. W sali koncertowej sannickiego pałacu rozbrzmiewała  muzyka francuskich kompozytorów piosenki m.in.  Charlesa Aznavoura, Charles Trenet, przeboje Edith Piaf, Francis Lai, Gus Viseur, Tony Murena, Richard Galliano .

[FOTORELACJA]9752[/FOTORELACJA]

Ta muzyczna podróż  mogła się odbyć dzięki  wspaniałym artystom, z ogromnych dorobkiem artystycznym, współpracujących ze sobą od lat i czujących muzykę francuską. Brzmienia wokalu, akordeonu, fortepianu, dzięki ciekawym aranżacjom oraz nowatorskiemu podejściu artystów, spełnią wymagania nawet największych melomanów muzyki.

 Wyjątkowość koncertu stanowił wokal w wykonaniu Chrisa Schittulli, rodowitego Francuza  o włoskich korzeniach pochodzącego z Grenoble, ambasadora francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku. Artysta współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji. Chris Schittulli tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka czy Julian Tuwim.

Wokaliście towarzyszyli Wiesław Prządka i Piotr Wrombel. Pierwszy z nich  to jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango.”. Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech.                Z kolei Piotr Wrombel  jest przedstawicielem młodszej generacji muzyków jazzowych. Gra także na instrumentach klawiszowych. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracuje między innymi z takimi artystami jak, Edyta Górniak, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Tatiana Okupnik, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski,  oraz wieloma innymi, których nie sposób wymienić. Koncertował w różnych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.

 Był to koncert niezwykle wyjątkowy ale nieco inny , gdyż  bez udziału publiczności, ale za to dostępny online w mediach społecznościowych Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.  Serdecznie zapraszamy  na  stronę www.ecasanniki.pl, Facebook, Instagram, aby w zakątku domowego zacisza obejrzeć go , odbyć muzyczną podróż uliczkami  Paryża, wsłuchać się w dźwięk akordeonu i przeżyć muzyczną przygodę.

 

(ECA Sanniki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz