Zamknij
REKLAMA

Niedziela z muzyką klasyczną w Sannikach. Wystąpi Anna Kubicz

13:37, 16.09.2020 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, w sali koncertowej pałacu w Sannikach spotkanie z muzyką klasyczną. O godz. 14.00 w ramach XVI festiwalu „W krainie Chopina”, zagrają pianistka Anna Kubicz i wiolonczelistka Katarzyna Stasiewicz. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo im. Henryka Wiłkomirskiego.

[FOTORELACJA]9566[/FOTORELACJA]

Festiwal „W Krainie Chopina” to projekt promujący muzykę klasyczną. Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Włączają się w niego także włodarze samorządów i instytucji, na terenie których odbywają się koncerty. W Sannikach jest to Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina oraz Urząd Miasta i Gminy.

Wstęp na koncert jest wolny, ale z racji pandemicznych ograniczeń, liczba miejsc jest ograniczona do połowy. Proponujemy więc nieco wcześniejsze przybycie.

Wystąpią Anna Kubicz i Katarzyna Stasiewicz.

Pianistka Anna Kubicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Jako wyróżniona studentka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego podczas Uroczystego Koncertu Dyplomantów wykonując I Koncert fortepianowy Franciszka Liszta. Wielokrotnie współpracowała ze znamienitymi instytucjami kultury, m.in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Koncertuje w kraju i za granicą.

Wiolonczelistka Katarzyna Stasiewicz ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Bauera. Jest też absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w zakresie gry solowej i kameralnej. Współpracowała z warszawską Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza – brała udział między innymi w spektaklu „Mp3” w reżyserii Mariusza Benoit. W roli solistki i kameralistki występowała m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, na Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Ensemble” im. Księżnej Daisy.

Podczas koncertu usłyszymy następujące utwory:

  • Wariacje A-dur op. 16 nr 3 na fortepian solo Ignacego Jana Paderewskiego
  • Pieśń bez słów op. 109 na wiolonczelę i fortepian Felixa Mendelssohna
  • Marzenie miłosne nr 3 As-dur na fortepian Franciszka Liszta
  • Après un rêve na wiolonczelę i fortepian Gabriela Fauré
  • Modlitwę na wiolonczelę i fortepian Ernesta Blocha
  • Mazurek g-moll na fortepian solo Akihiro Masudy
  • Pezzo capriccioso op. 62 wirtuozowskie zakończenie na wiolonczelę i fortepian Piotra Czajkowskiego
(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz