Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z historią w bibliotece. Uczcili pamięć o Bitwie Warszawskiej

14:15, 03.09.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

[FOTORELACJA]9510[/FOTORELACJA]

Od poniedziałku w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie można oglądać wystawę poświęconą tematyce wojny polsko-bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. Ekspozycja została przygotowana by uczcić 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

Do odwiedzin Miejskiej Biblioteki Publicznej i  spotkania z historią zachęca Hanna Jażdżyk.

- Wystawa przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Ekspozycja składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Zapraszamy wszystkich do spotkania z historią. Wystawę będzie można oglądać do końca września, ale jeśli będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych czytelników to pomyślmy o przedłużeniu czasu.

Wystawa  postała przy współpracy  Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Wojska Polskiego. Pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz