Zamknij
REKLAMA

Przewodnik terenowy Bitwy nad Bzurą 1939. Sochaczewianie zaproszeni do tworzenia

12:08, 31.08.2020 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im II batalionu 18 pułku piechoty planuje wydać jeszcze w tym roku przewodnik po miejscach pamięci Bitwy nad Bzurą 1939. Mieszkańców, nie tylko powiatu sochaczewskiego, organizacja gorąco zachęca i zaprasza do współtworzenia publikacji.

 

Przewodnik po miejscach pamięci Bitwy nad Bzurą 1939 r. ma być wydawany w tomach. Pierwszy powinien powstać jeszcze w tym roku, sochaczewianie mogą liczyć na to, że będą go mogli otrzymać – zupełnie za darmo – podczas spotkania promocyjnego zaplanowanego na grudzień.

Jak informuje wydawca przewodnika, którym jest Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im II batalionu 18 pułku piechoty, przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy merytorycznym wsparciu IPN Łódź.

Przewodnik powstanie pod redakcją Jakuba Wojewody i, to taka ciekawostka, zawierać będzie wspomnienia Macieja Wojewody z czasów, kiedy były dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odkrywał historię i poszukiwał eksponatów bezpośrednio na polu bitwy.

Jakub Wojewoda liczy na udział mieszkańców w współtworzeniu przewodnika:

- Obok cennych wskazówek ułatwiających poruszanie się w terenie, znajdą się tu unikatowe relacje, zdjęcia z pola walki, historie o poległych bohaterach. Zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia naszego przewodnika. Szczególnie cenne są dla nas archiwalne zdjęcia żołnierskich mogił, które mogą posiadać w swych domowych albumach mieszkańcy powiatu sochaczewskiego, płockiego, gostyninskiego, warszawskiego zachodniego, łęczyckiego, łowickiego, kutnowskiego, skierniewickiego.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz