Zamknij
REKLAMA

Brochów: ruszają Letnie Koncerty Chopinowskie

09:10, 05.07.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Rusza tegoroczny sezon Letnich Koncertów Chopinowskich w Brochowie. Tradycyjnie koncerty odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia tuż po mszy świętej, o godzinie 13.15, a terenie urokliwej, zabytkowej Bazyliki św. Rocha i św. Jana Chrzciciela w Brochowie. Pierwszy z nich odbędzie się 5 lipca.

 

Niestety w tym roku w związku z epidemią koronawirusa, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, podkreśla Jerzy Ossowski z Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

 

- Bardzo cieszymy się na spotkanie z państwem, naszą najwspanialszą publicznością, ale w trosce o nas wszystkich – artystów, organizatorów i Was, prosimy o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa podczas koncertów. Niestety nie będzie również możliwości otrzymania autografów od pianistów. Bardzo przepraszamy, ale jest to związane z obecnie panującą epidemią koronawirusa – zaznacza Jerzy Ossowski.

 

W tym roku cykl chopinowskich koncertów w Brochowie przeżywać będziemy już po raz trzynasty. Dotychczas Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, które jest organizatorem wydarzenia, zorganizowało już 107 takich koncertów. W związku z otrzymanym dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanym na trzy lata, organizator mógł sobie pozwolić na rozbudowanie formuły koncertów. W ciągu najbliższych niedziel usłyszymy, zamiast klasycznych recitali fortepianowych, duety, na przykład fortepian i saksofon, fortepian i skrzypce, fortepian i flet, fortepian i głos, ewentualnie fortepian na cztery ręce. Poza tym zawodowy konferansjer, muzykolog, opowie publiczności kilka słów na temat wykonywanych utworów i ich twórców.

Jak zawsze w organizację wydarzenia włącza się i wspiera proboszcz brochowskiej parafii Paweł Olszewski, a także władze gminy Brochów, które finansują promujące koncerty plakaty. W tym roku wzorem lat ubiegłych patronem medialnym wydarzenia jest portal tusochaczew.pl oraz Radio Sochaczew.

Poniżej program koncertów.

  • 5 lipca: Aleksandra Bobrowska – fortepian
  • 12 lipca: Krzysztof Książak (fortepian), Agnieszka Zahaczewska-Księżak(fortepian)
  • 19 lipca: Wiktoria Szczubelek (gitara), Paweł Kowlski (fortepian)
  • 26 lipca: Chopin na strunach Maciej Strzelczyk (skrzypce), Romuald Erenc (gitara), Piotr Rodowicz (kontrabas)
  • 2 sierpnia: Jekaterina Drzewiecka (fortepian), Stanisław Drzewiecki (fortepian)
  • 9 sierpnia: Thomas Prat (fortepian)
  • 16 sierpnia: Katarzyna Mościcka (fortepian), Maria Machowska (skrzypce)
  • 23 sierpnia: Olympus Mons Trio: Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Anna Hajduk (fortepian), Adam Ejlasiński (klarnet)
  • 30 sierpnia: Tokiko Kobayakawa (fortepian)

Zapraszamy wszystkich na to niezwykłe, muzyczne wydarzenie w każdą niedzielę o 13.15 do Brochowa.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KorutKorut

2 1

To może ogarnijcie również ten Park, który stoi 28 lat bez sensu, i tylko wszyscy Dr. Żelazowej i ich sługusy chapali się na potęgę i dalej wszystko się sypie 12:25, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MokMok

1 1

Park ma swojego właściciela a jest nim teraz. Wojskowa. Akademia. Techniczna i to oni powinniogarniac ten park....ale oni maja tylko płótno w kieszeniach...zero kasy i to tak trwa🤠 13:28, 05.07.2020