Zamknij
REKLAMA

Po raz 9. wystartował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego

08:09, 05.03.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

1 marca rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie. Konkurs odbywa się pod Patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który ufundował nagrody główne oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Patronat medialny objęło Radio Sochaczew. 

Tegoroczna edycja konkursu nosi nazwę: „Kocham Polskę… Rodzina Życia i Miłości ”. Tradycyjnie swój talent artystyczny mogą zaprezentować: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, którzy wykonają prace plastyczne zgodnie z regulaminem konkursu.

Prace plastyczne mogą odwoływać się do nieprzemijających wartości wychowania rodzinnego w duchu wzajemnej miłości i szacunku do Ojczyzny. W tym roku organizatorzy zachęcają twórców w różnym wieku do tworzenia prac plastycznych inspirowanych przywiązaniem do polskich tradycji, troską o zachowanie najważniejszych wartości w życiu rodziny, budowaniem niezwykle silnych więzów międzypokoleniowych, ukazaniem losów polskich rodzin wpisujących się w historię narodu,

W tematykę Konkursu wpisują się prace plastyczne ujęte w estetycznej i malarskiej formie. Prace mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem, akwarelami, farbami plakatowymi, akrylami, farbami olejnymi. Organizatorzy oczekują na zgłoszenie prac konkursowych do 30 kwietnia 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2020 r. o godz. 11.00. w sali głównej Kramnic Miejskich w Sochaczewie ul.1 Maja 21 podczas: X Wydarzenia Artystycznego 2020 r. Kocham Polskę…Władysław Ślewiński, które jak co roku rozpoczyna święto mieszkańców Dni Sochaczewa. Prace laureatów konkursu będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 1 września 2020 r. w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie .

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy prac konkursowych określa regulamin konkursu, dostępny na stronie internetowej www.bibliotekamiejska.sochaczew.pl

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

qq

0 1

promocja skansenu i czołobitności wobec tzw tradycji, czyli rządów kleru. 18:34, 12.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DemotywDemotyw

1 0

łojojojo ale żeś Pan pojechał, oryginalnie jest dzisiaj być takim antyklerykałem!! :D
22:40, 15.03.2020