Zamknij

Walentynki z przymrużeniem oka w SCK. Zapachnie tangiem i herbatą imbirową

08:56, 07.02.2020 | K.Ż
REKLAMA
Skomentuj

14 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 będzie unosił się zapach imbirowej herbatki i miłości. Wszystko to za sprawą tanga i walentynek. Zapowiada się wyjątkowy wieczór miłosny, a zarazem liryczny dla zakochanych i tych co mają otwarte serca i miłości są spragnieni.

Sekcja Integracji Społecznej Sochaczewskiego Centrum Kultury zaprasza 14 lutego o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na wieczór z Teatrem Dialog. „Herbaciane Tango” przeniesie widzów na zakurzone uliczki Buenos Aires z drugiej połowy XIX wieku. Czy to tango milonga na telefon, fortepian i Gałczyńskiego? Miłość to nieustający dialog pomiędzy dwojgiem ludzi. To „długość dźwięku samotności”, którą słyszy się w aromacie imbirowej herbaty. Przezabawny paradoks – bez którego nie można istnieć. Jak zauważa Jolanta Kawczyńska, instruktorka teatralna i kierownik sekcji integracji społecznej w SCK, twórcy wiele myśleli o formie przekazu przedstawienia.

- Teatr Dialog jest to projekt inspirowany rozmową międzyludzką. I myślę, że najlepiej obrazuje ją myśl Józefa Tischnera, który powiedział, że ludzie zbliżają się ku sobie. Rozmawiają. Wychylają się, przekraczają próg. Wyciągają rękę. I my tak samo wyciągamy dłoń do widza zapraszając do dialogu.

Jak dodaje Anna Wolińska, we współczesnym świecie ogromnie ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem

- Jesteśmy razem. Staramy się odchodzić od cyberprzestrzeni. Przywracamy to, czego brakuje nam w życiu codziennym, a mianowicie rozmowy człowieka z człowiekiem. Nasz dialog jest wielopłaszczyznowy, bo mamy słowo mówione, śpiew i taniec. 14 lutego rozmawiać będziemy poprzez poezję.

Podczas walentynkowego wieczoru w Klubie Kontrast wystąpią Jolanta Kawczyńska i Anna Wolińska. Gościnnie wystąpi artystka młodego pokolenia, Marysia Stasiak z piosenką poetycką. Jak podkreśla Anna Wolińska, warto dawać szansę młodym i zdolnym sochaczewianom.

- Staramy się wprowadzać młodych artystów na sochaczewskie sceny. Dajemy im artystyczną przestrzeń, żeby i oni mieli swoje małe recitale. Cieszymy się, że 14 lutego w Klubie Kontrast wystąpi Marysia Stasiak, która pięknie interpretuje poezję i gra na skrzypcach. Warto wiedzieć, że w konkursie Sochaczew Rozśpiewany, to właśnie Marysia została wybrana Głosem Sochaczewa 2017.

Zapraszamy do SCK na walentynki z przymrużeniem oka, takie troszeczkę po polsku. Artyści zaprezentują utwory Gałczyńskiego i Tuwima, będzie więc i kabaretowo, i lirycznie. Nie może zabraknąć oczywiście tanga. Kto je wykona, organizatorzy pozostawiają to jako tajemnicę. Wstęp na wydarzenie jest płatny.

Artykuł na podstawie wywiadu Grażyny Bolimowskiej - Gajdy

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone