Zamknij
REKLAMA

Szkoła Muzyczna w Sochaczewie świętuje. To już 45 lat

19:01, 15.11.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Takie jubileusze cieszą. Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie świętuje swoje 45 urodziny. Państwowa Szkoła Muzyczna rozpoczęła swą działalność na podstawie decyzji Ministerstwa Kultury i Sztuki z dnia 30 września 1974 roku, jako szkoła pierwszego stopnia. Szkoła II stopnia umożliwiająca dalsze kształcenie absolwentów została powołana we wrześniu 1980 roku. Szkoła rozwijała się nie tylko na papierze, przybywało też uczniów, pedagogów, a na piętnastolecie placówki oddane zostały nowe rozbudowane pomieszczenia. 15 rocznica utworzenia szkoły muzycznej była też okazją do nadania jej imienia Fryderyka Chopina. Zgodnie z powyższym pełna nazwa świętującej placówki to Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Dla mieszkańców Sochaczewa i powiatu to jednak szkoła muzyczna w Parku Imienia Włodzimierza Ignacego Garbolewskiego. To urokliwe miejsce pozwala nieco dalej od zgiełku centrum miasta kształtować i wykuwać muzyczne talenty. Tutaj też w Sali Koncertowej przy ulicy Głowackiego 2 zaplanowane zostały obchody rocznicowe, które wieńczy uroczysty koncert.

Obchodzona rocznica jest też okazją do podsumowań i pochwalenia się efektami prowadzonej pracy. W tym roku w sochaczewskiej szkole muzycznej zaangażowanych w kształcenie jest 49 pedagogów, a uczą oni blisko 300 osób.

Jak zaznacza dyrektor szkoły Anna Wróblewska szkoła jest pozytywnie odbierana przez mieszkańców:

- mam nadzieję, że jesteśmy widoczni, bo chcemy być widoczni dla naszego społeczeństwa, bo stąd się wywodzimy i tutaj 45 lat temu zostaliśmy do życia powołani. Jest coraz więcej instytucji i placówek, które budują kulturę, ale szkoła jest najstarsza i z tego jesteśmy dumni. Z roku na rok naszych projektów i wyzwań jest coraz więcej, a my jesteśmy chętni do pracy i do budowania dorobku kulturowego na naszej ziemi.

Natomiast Joanna Niewiadomska-Kocik z sochaczewskiego magistratu, która w przeszłości stała na czele PSM w Sochaczewie dodaje, że

- szkoła jest perłą kulturalną i miejscem wielu festiwali nie tylko regionalnych, ale także ogólnopolskich i międzynarodowych. Sochaczewska szkoła słynie w Polsce z tego, że jest zagłębiem festiwalowym, a nasi absolwenci rozsławiają to miejsce i są najlepszą wizytówką Sochaczewa.

Rocznica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie, to też okazja do snucia planów na przyszłość. Jak zaznacza Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki rozwijać należy nie tylko ducha, ale też materię:

- sądzę,że szkoła muzyczna obok uwarunkowań osobowościowych czyli wspaniałych profesorów, pedagogów i uczniów, potrzebuje tez pochylenia się nad nią jeżeli chodzi o warunki lokalowe. Sądzę, że ta wymarzona sala koncertowa w końcu się zrealizuje, a jeśli tak, to będzie to piękny materialny dar na pięćdziesięciolecie.

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

klerkler

3 1

plebana nie było? 20:39, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MstjmMstjm

3 1

Tercet egzotyczny ze swoim dyrygentem oczywiście w pierwszym rzędzie, zapaskudzą każdą uroczystość. 22:20, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz