Zamknij
REKLAMA

Zapomniani.pl? Może jednak nie do końca

09:06, 15.11.2019 | Grażyna Bolimowska - Gajda
Skomentuj
REKLAMA

Historie 90 osób planuje opracować Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza. Ludzi, którzy w przeszłości odcisnęli swój ślad  na ziemi mazowieckiej, ale potem zniknęli z historii, z naszej pamięci, mimo że byli ludźmi niepospolitymi. W projekt „Zapomniani.pl” bardzo mocno zaangażował się Andrzej Kornacki, który gromadzi materiały m.in. na stronę internetową o takie samej nazwie, jak projekt, można na nią wejść, by poznać ludzi, o których się nie pamięta, a których, jak mówią jej autorzy, pamiętać naprawdę warto.

14 listopada w Pałacu w Gawłowie odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowany został projekt „Zapomniani” połączony z promocją kolejnej książki historyka Marka Orzechowskiego: „Zapomniana cukrownia w Młodzieszynie”. Autorowi udało się dotrzeć do naprawdę unikalnych zdjęć, a książka wydana została bardzo starannie i z wielkim pietyzmem.

Uczestnicy spotkania otrzymali książki wraz z dedykacją autora. Organizatorzy spotkania zachęcają do zaglądania na stronę zapomniani.pl  i zapraszają na kolejne spotkania.

(Grażyna Bolimowska - Gajda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

PawełPaweł

0 0

Rozumiem inicjatywę, w końcu fundacja ale...gdzie ci nagrodzeni zapomnieni?Po zdjęciach trudno się zorientować 14:16, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

0 0

Szanowny Panie,
"Zapomniani" to nowy projekt którego podjęła się Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza. Dotyczy przypomnienia życiorysów osób, które żyły w latach 1800-1939 i miały wpływ na rozwój Mazowsza, ale przede wszystkim ziemi sochaczewskiej. Na stronie zamieszczone zostały oraz dodawane są kolejne życiorysy osób, które spoczywają na cmentarzach dawnego powiatu sochaczewskiego.
Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej www.zapomniani.pl i dołączenia do osób, które opracowują życiorysy.
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Kornacki
22:11, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz