Zamknij

Biblioteka w Brochowie stawia na najmłodszych czytelników

15:47, 09.10.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie zachęca najmłodszych czytelników do wzięcia udziału w II edycji ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

 

W ramach akcji do biblioteki mogą zgłaszać się rodzice z dziećmi wieku między 3., a 6. rokiem życia. Jeśli maluch zapisze się do biblioteki, otrzyma specjalną wyprawkę, a w niej książkę z serii „Pierwsze czytanki dla...”, lekturę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” o wartości książek w świecie dziecka. Ponadto pociechy otrzymają pustą kartę, która z każdą przeczytaną książką zostanie uzupełniona naklejką. Za dziesięć naklejek małemu czytelnikowi przysługuje nagroda i dyplom młodego czytelnika, a gdyby ten miał życzenie, kolejna pusta karta.

Akcja prowadzona jest od 9 września do wyczerpania zapasów. W tym czasie skorzystało z niej około dwadzieściorga dzieci. Są nawet czytelnicy, którzy zaczęli zapełniać naklejkami trzecią kartę.

Jak mówi dyrektor biblioteki Małgorzata Malejka:

- Jesteśmy jedyną biblioteką w powiecie, która bierze udział w projekcie. Cieszę się, że udało nam się zakwalifikować, ponieważ uśmiech dziecka przy regale z książkami jest po prostu bezcenny. W przyszłym roku szykuje się III odsłona akcji i już teraz mogę powiedzieć, że będziemy chcieli do niej przystąpić.

Akcja organizowana jest przez Instytut Książki. Pierwsza jej edycja miała miejsce w roku ubiegłym.

foto: biblioteka Brochów

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone