Zamknij

III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Zaprasza siostra Brygida

14:44, 10.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, w trakcie którego najmłodsi z całej Polski będą mieli okazję pozwiedzać Niepokalanów, wspólnie się pomodlić i zintegrować. Nie zabraknie gier i konkursów, ale przede wszystkim wspólnej modlitwy. 

 

14 września odbędzie się III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w Niepokalanowie. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i modlitwy. Jak mówi odpowiedzialna za organizację wydarzenia siostra Brygida Szychowska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej:

- Wydarzenie jest skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby przyjechać do Niepokalanowa, wspólnie się pomodlić, pobawić i być przy swojej najlepszej Niebieskiej Mamie Maryi, a myślę, że w Niepokalanowie ona jest szczególnie przy nas obecna.

Wydarzenie rozpocznie się o 9.00, wtedy ruszają zapisy w recepcji. Wszystkie dzieci, jakie się wtedy zapiszą otrzymają figurkę Matki Bożej. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym dzieci dostały figurki św. Maksymiliana Kolbego.

Następnie w planach jest zwiedzanie Niepokalanowa, za które odpowiedzialni są wolontariusze. Jak mówi siostra Brygida ich pomoc jest nieoceniona:

- Cieszę się, że mogę liczyć na wolontariuszy, których na liście jest 85. To dzieci, studenci i dorośli. Przygotowują różne ciekawe rzeczy, którymi chcemy się podzielić z naszymi gośćmi. Mamy też osoby, które są zaangażowane w zbiórkę pieniędzy. Szukają sponsorów, partnerów i okazuje się, że jest bardzo dużo ludzi wielkiego serca, którzy wspierają nas materialnie i modlitwą. Myślę też, że bez pomocy Nieba, czyli Matki Boskiej i Pana Boga to przedsięwzięcie by się nie udało. Pamiętam jak moja poprzedniczka siostra Julia organizowała pierwsze spotkanie, wydawało się to wtedy nierealne do udźwignięcia.

Po zwiedzaniu Niepokalanowa nastąpi przygotowanie do Eucharystii, jaka rozpocznie się o 11.00, a poprowadzi ją ksiądz biskup Wojciech Osial. Następnie zaplanowano ciepły posiłek i uroczyste rozpoczęcie Spotkania Dzieci tańcem rycerskim i fanfarami.

Będzie też kilka nowości, m. in. występ małej Armii Jezusa i występ Małych Pomocników Boga. Jak mówi siostra Brygida:

- Mali Pomocnicy Boga będą zachęcać dzieci do duchowej adopcji, czyli modlitwy za dzieci poczęte. Przygotowali przedstawienie p.t. „List do nieba”. Nowością będzie też występ grupy Mekka Street Freestyle Łódź. To chłopcy, którzy tańczą z piłką nożną nie tylko do piosenek chrześcijańskich.

W trakcie wydarzenie odbędzie się, tak jak w roku ubiegłym konkurs na najpiękniejszych i najdzielniejszych dworzan, stąd organizatorzy proszą o przebranie się dzieci za rycerzy i damy dworu.

Spotkania Dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem, przyjeżdżają na nie dzieci z całej Polski - znad morza, z centrum, z południa. Jak mówi siostra Brygida na wydarzenie przybywają całe klasy z nauczycielami i katechetami, ale również księża organizują w parafiach takie wyjazdy. W spotkaniach biorą udział także całe rodziny.

Jak mówi siostra Brygida:

- W ostatnim roku byłyśmy dość zestresowane, bo największe zgłoszenia miały miejsce trzy dni przed zjazdem. W tej chwili liczba zapisanych osób sięgnęła tysiąca, ale myślę, że tak jak w roku ubiegłym liczba wzrośnie do 4 tysięcy.

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

no kler i pisno kler i pis

1 1

oj klechy beda mialy narybek a na koniec tylko powiedza" tylko nie mow nikomu .. " 21:41, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone