Zamknij

Turniej Rycerski Sochaczew. Jest czym oko, ucho i mózg nacieszyć

19:07, 03.08.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Moc atrakcji przygotowano dla mieszkańców w Parku im. I. W. Garbolewskiego w Sochaczewie w weekend 3 i 4 sierpnia. Powiało wiekami średnimi ze stron różnych. Sochaczewski Turniej Rycerski zorganizowano w naszym mieście po raz pierwszy w takiej konwencji. To jeden ze zwycięskich projektów miękkich zrealizowanych w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego.

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. W weekend 3 i 4 sierpnia w ramach pierwszego Sochaczewskiego Turnieju Rycerskiego urządzono prawdziwe średniowieczne miasteczko. Swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami dzielili się z mieszkańcami m.in. astronom ze swoim pięknym stoiskiem, łuczarz, który sam wyrabia łuki zgodnie z angielskimi oryginałami czy artylerzyści demonstrujący z hukiem działanie średniowiecznej broni (w wykonaniu grupy Strzelectwa Historycznego Czarna Kompania).

Dużym zainteresowaniem przybyłych cieszyły się warsztaty z kuchni średniowiecznej – dzieci same wyrabiały i degustowały podpłomyki, namiot z tatarskim jadłem czy wreszcie tytułowe prezentacja uzbrojenia rycerskiego i walki w wykonaniu Pocztu Rycerskiego Herbu Sobol. Dodajmy do tego pokaz sokolniczy, tor łuczniczy, tor rzutu włócznią, występy alchemiczne, turniej miecza i tarczy, występ zespołu muzyki dawnej „Viatores”, a mamy obraz tego, co z pewnością nacieszyć może oko, ucho i intelekt.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą uczestniczyć w imprezie jeszcze dziś do godziny 21.00 i jutro (w niedzielę) w godzinach 10.00 – 13.00. Szczegółowy program turnieju znajdziecie TUTAJ.

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone