Zamknij

Młodzi Żołnierze Majora Korwina. Kulminacja warsztatów tuż tuż

07:48, 29.07.2019 | P.S.
REKLAMA
Skomentuj

Pod egidą Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbywają się warsztaty historyczno-patriotyczne w formie półkolonii pod nazwą "Młodzi żołnierze AK majora Korwina". Jest to projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. W tym roku mamy już 3 edycję tej imprezy.

 

W warsztatach bierze udział 35 osób nie tylko z Sochaczewa i okolic ale również z Łowicza, Legionowa, Warszawy a nawet z Tarnowskich Gór. Uczestnicy to uczniowie szkół w wieku 11-16 lat. Kadrę opiekuńczą i instruktorską sprawują członkowie Stowarzyszenia MGH im. II/18pp. "Młodzi żołnierze AK majora Korwina" to projekt dotyczący tematyki żołnierzy Cichociemnych, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej z sochaczewskiego obwodu "Skowronek". Program skupia się na przywracaniu pamięci lokalnej o historii walk o niepodległość, kultywowaniu postaw patriotycznych, aktywnej ruchowo formy spędzenia wakacji, kontaktu z przyrodą, nauką odpowiedzialności i pracy zespołowej. Jak zaznacza Monika Markiewicz opiekująca się uczestnikami:

- Jesteśmy po 3 dniach i do tej pory młodzież przeszła m.in. szkolenie strzeleckie, z samoobrony, z terenoznawstwa, z nadawania meldunków alfabetem Morse'a. Finał warsztatów odbędzie się 1 sierpnia na Placu Kościuszki podczas miejskich obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego, kiedy to nasi podopieczni wezmą udział wraz z nami rekonstruktorami w uroczystości rocznicowej.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2019.

REKLAMA
(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zofijazofija

0 0

Znak POLSKI WALCZACEJ....u pierwszego mlodzienca na prawym ramieniu.....przyciaga moj wzrok. 10:47, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone