Zamknij

Festiwal Folklorystyczny i tłumy mieszkańców na placu Kościuszki

20:54, 07.07.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Druga odsłona drugiej edycji Festiwalu Folklorystycznego w Sochaczewie. Niedziela 7 lipca. Plac Kościuszki wypełnia się po brzegi już na godzinę przed koncertem. Mieszkańcy zajmują kolejne z 350 ustawionych krzeseł. Przysłuchują się próbom artystów. W chwili wejścia na scenę Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej miejsc siedzących już dawno nie ma. Ale to nikogo nie zniechęca. Stojąc, podziwiają występ. Dzieci nie wytrzymują i zaczynają tańczyć.

 

W ramach drugiej odsłony drugiego sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego w niedzielę 7 lipca na placu Kościuszki wystąpiła grupa ok. 55 artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Ja powiedział nam Daniel Janiak z Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miasta, ratusz do koncertu przygotowywał się od rana. Na placu stanęła duża scena. Zapewniono 350 krzeseł dla mieszkańców. Przećwiczono nagłośnienie. W namiotach przygotowano garderoby dla młodych wykonawców z dwustoma wieszakami, tyleż strojów ludowych przygotowali na zmianę.

Publiczność ponownie dopisała, występowi przyglądał się prawdziwy tłum, co najważniejsze, mieszkańcy goście reagowali z entuzjazmem.

Śmiemy przypuszczać, że w przyszłą niedzielę będzie podobnie, albo jeszcze liczniej, Do Sochaczewa przyjedzie bowiem znany i doskonały zespół góralski Trebunie Tutki.

 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

miszmaszmiszmasz

0 0

super sprawa ,zawsze to jakaś odskocznia o szarości dnia . 08:11, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone