Zamknij
REKLAMA

Festiwal Folklorystyczny i tłumy mieszkańców na placu Kościuszki

20:54, 07.07.2019 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Druga odsłona drugiej edycji Festiwalu Folklorystycznego w Sochaczewie. Niedziela 7 lipca. Plac Kościuszki wypełnia się po brzegi już na godzinę przed koncertem. Mieszkańcy zajmują kolejne z 350 ustawionych krzeseł. Przysłuchują się próbom artystów. W chwili wejścia na scenę Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej miejsc siedzących już dawno nie ma. Ale to nikogo nie zniechęca. Stojąc, podziwiają występ. Dzieci nie wytrzymują i zaczynają tańczyć.

 

W ramach drugiej odsłony drugiego sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego w niedzielę 7 lipca na placu Kościuszki wystąpiła grupa ok. 55 artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Ja powiedział nam Daniel Janiak z Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miasta, ratusz do koncertu przygotowywał się od rana. Na placu stanęła duża scena. Zapewniono 350 krzeseł dla mieszkańców. Przećwiczono nagłośnienie. W namiotach przygotowano garderoby dla młodych wykonawców z dwustoma wieszakami, tyleż strojów ludowych przygotowali na zmianę.

Publiczność ponownie dopisała, występowi przyglądał się prawdziwy tłum, co najważniejsze, mieszkańcy goście reagowali z entuzjazmem.

Śmiemy przypuszczać, że w przyszłą niedzielę będzie podobnie, albo jeszcze liczniej, Do Sochaczewa przyjedzie bowiem znany i doskonały zespół góralski Trebunie Tutki.

 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

miszmaszmiszmasz

0 0

super sprawa ,zawsze to jakaś odskocznia o szarości dnia . 08:11, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz