Zamknij

Chodaczek 2019. Kolejna edycja za nami

12:57, 13.06.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Za nami kolejna edycja Międzypowiatowego Przeglądu Piosenki Wakacyjnej Chodaczek. W wydarzeniu wzięło udział mniej uczestników, niż w roku ubiegłym, ale nie zmienia to faktu, że przedstawiono około 40 różnorodnych utworów. Występujący przyjechali na Chodaczka z Sochaczewa i pobliskich gmin, aby zaprezentować się na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury.

 

Uczestnicy występowali pojedynczo lub w grupach, można było usłyszeć w ich wykonaniu piosenki takie jak: „Mała smutna królewna”, „Puszek okruszek” czy „Podajmy sobie ręce”.

Uczestnicy Chodaczka otrzymują dyplomy uczestnictwa, a dla najlepszych wykonań przewidziano nagrody. Jak mówi Jolanta Kawczyńska, pomysłodawca Chodaczka i juror:

- Najpiękniejsza prezentacja jest nagrodzona Grand Prix, poza tym mamy piękne nagrody dla trzech pierwszych miejsc. Nagrodami są chodaczki – rzeźby Janusza Piątkowskiego, znanego w Polsce i za granicą rzeźbiarza.

Poza Jolantą Kawczyńską jurorami w konkursie były Małgorzata Cieśla, związana z filharmonią, ale i sochaczewską szkołą muzyczną oraz Marta Wasilewska, opiekun artystyczny sekcji sztuk pięknych i skrzypaczka.

Różnorodność wykonań, dobór repertuaru do wieku małych wykonawców zachwycały audytorium. Pozostaje czekać na kolejną edycję „Chodaczka”.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone