Zamknij

Młodzi dziennikarze i fotografowie nagrodzeni

16:31, 06.06.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch ważnych konkursów: fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała ojczyzna”, oraz dziennikarskiego, skierowanego do szkół „jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”.

 

Organizatorami obu konkursów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz powiatowy Zespół edukacji. Dodatkowo w przypadku konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała ojczyzna” w organizację włącza się Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, a w przypadku konkursu dziennikarskiego inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich.

6 czerwca w siedzibie starostwa uroczyście wręczono nagrody laureatom obu konkursów. Dodajmy, że każdego roku zwycięzcy mogą liczyć na faktycznie atrakcyjne upominki, wśród nich między innymi przydatny sprzęt elektroniczny.

Poniżej wyniki obu konkursów:

XVI edycja konkursu

„Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”

Komisja konkursowa w składzie:

- Anna Syperek - Powiatowy Zespół Edukacji, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

– przewodnicząca komisji

- Agnieszka Mijakowska - Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich

- Andrzej Wach – tygodnik „Echo Powiatu”:

Na konkurs nadesłano 28 artykułów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkoły ponadpodstawowej, oraz 20 gazetek szkolnych.

I kategoria: prace indywidualne

Szkoły podstawowe/gimnazja

I miejsce

Julia Gabryś – Szkoła Podstawowa w Śladowie

Patryk Idziak – Szkoła Podstawowa w Iłowie

II miejsce

Joanna Janicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie

Łukasz Mulawa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu

Zuzanna Wyszomirska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Błoniu

Paweł Jędrzejczak – Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich

III miejsce

Mateusz Borowski – Szkoła Podstawowa w Brzozowie

Aleksandra Orlińska – Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie

Oliwier Dutkiewicz – Szkoła Podstawowa w Iłowie

szkoły ponadpodstawowe

I miejsce

Liza Przybylska - LO im. F. Chopina w Sochaczew

II miejsce

Julia Zając - LO im. F. Chopina w Sochaczew

Nagrody tygodnika „Echo Powiatu”

Agata Gontarczyk – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sochaczewie

Iga Koronowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Błoniu

II kategoria: prace zespołu redakcyjnego

Szkoły podstawowe

I miejsce

„Szkolne Wieści” – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie

II miejsce

„Iłowiaczek” – Szkoła Podstawowa w Iłowie

„Bez tytułu” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie

III miejsce

 „Minutka Nowinek” – Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich

„Zygzak” – Szkoła Podstawowa w Brzozowie

Wyróżnienia:

„Widziadełko” - Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie

„Nasze sprawy i Sprawki” – Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu

„Styk” – Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie

Nagroda specjalna za formę, okładkę i szatę graficzną

„Młodziesz” – Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie

„Fryckowe Wieści” – Szkoła Podstawowa w Brochowie

 

XIV edycja powiatowego konkursu fotograficznego

„Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”

W konkursie wzięło udział 41 uczestników z 16 szkół powiatu sochaczewskiego. Łącznie na konkurs nadesłano 141.

Komisja konkursowa  w składzie:

- Anna Syperek – Powiatowy Zespół Edukacji, Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

- Elżbieta Szczypińska – kierownik Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkiej

im. KEN w Warszawie filia w Sochaczewie

- Tomasz Ertman – dziennikarz, fotograf, nauczyciel

- Justyna Stępińska – nauczyciel historii w ZS RCKU

Komisja oceniała prace, nie znając autora ani szkoły, której jest uczniem. Wszystkie prace zostały dopuszczone do konkursu, tym samym spełniające wymogi regulaminu konkursowego.

Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych prac komisja nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

Kategoria „natura”:

I miejsce

Aleksander Borowiec – ZS RCKU w Sochaczewie (seria 3 zdjęć)

II miejsce

Agnieszka Dębowska – Szkoła Podstawowa w Kozłowie Szlacheckim

Oliwia Białas – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie (gim)

III miejsce

Jagoda Namysłowska – Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie

Wyróżnienia:

Michał Buczkowski – Szkoła Podstawowa nr 94 w Warszawie

Kacper Krzemiński – Szkoła Podstawowa w Iłowie

Katarzyna Przedlacka – Szkoła Podstawowa w Szymanowie

Zuzanna Miłek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie (gim)

Jakub Szewczyk – ZSS w Erminowie (gim)

Julia Przyłuska – Szkoła Podstawowa w Wyczółkach

Maria Czuba – Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie (gim)

Kinga Łukaszewska – Gim Powiatowe w ZSO Sochaczew

Alicja Orzechowska – Szkoła Podstawowa nr 6 z OI w Sochaczewie

Robert Dąbrowski – Klasa ponadgimnazjalna – Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie

Kategoria „wydarzenia”:

Wyróżnienia:

Julia Boryszewska – ZS CKP w Sochaczewie

Kategoria „portrety ”:  ludzie

I miejsce

Kuba Krzemiński – Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Kategoria „portrety”:  zwierzęta

I miejsce

Sebastian Rogalski – ZS w Teresinie

II miejsce

Augustyn Koperski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sochaczewie

Julia Boryszewska – ZS CKP w Sochaczewie (za 2 zdjęcia z końmi)

Wyróżnienia:

Patryk Okurowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sochaczewie

Julia Dyba – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sochaczewie

Kategoria „symbole ”:

I miejsce

Jagoda Namysłowska – Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie

III miejsce

Joanna Dąbrowska – ZS RCKU w Sochaczewie

Wyróżnienia:

Kacper Krzemiński – Szkoła Podstawowa w Iłowie

Alicja Majorek – Gimnazjum Powiatowe w ZSO Sochaczewie

 

 

 

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone