Zamknij

IX wydarzenie Kocham Polskę... Władysław Ślewiński za nami

12:38, 06.06.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

IX wydarzenie artystyczne Kocham Polskę… Władysław Ślewiński utwierdziło zebranych w przekonaniu, że Polska jest piękna, także dlatego, że każdy oblicze polskiej ziemi utożsamia z czym innym.

 

Doskonale zobrazowali to uczestnicy VIII ogólnopolskiego konkursu plastycznego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Kocham Polskę… oblicze polskiej ziemi”. Z kilkuset nadesłanych prac wyłoniono blisko 60 laureatów, co nie było łatwym zadaniem, bowiem prace trzymały znakomity poziom i różnorodność. Będzie je można podziwiać w kramnicach miejskich na pierwszym piętrze do 1 września.

Wspaniałe tło dla gali stworzył chór uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie pod dyrygenturą Iwony Niemyjskiej, który popisowo zaprezentował kilka pieśni Moniuszki oraz żywiołowy występ orkiestry góralskiej. 

Wydarzenie, wzorem poprzednich lat przywiodło do kramnic wielu samorządowców, nauczycieli oraz rodziców i przyjaciół laureatów. 

 

N A G R O D Y  I   D Y P L O M Y

NAGRODY I DYPLOMY UFUNDOWANE PRZEZ

PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDĘ

1. Anna Sznycer, lat 8, kl. II, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie,

instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

2. Maria Kostrzewa, lat 13, kl. VII, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie,

instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

3. Sandra Kozłowska, lat 18, kl. II, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, nauczyciel: Paweł Rogalski, w kategorii: szkoły średnie

DYPLOM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ DYREKTORA MBP W SOCHACZEWIE, BARBARĘ BRONICZ

4.Michalina Bodzak, lat 9, kl. II, uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie z jej dziadkiem Sylwestrem Burchardem, w kategorii: prace rodzinne

DYPLOM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ BURMISTRZA MIASTA SOCHACZEWA PIOTRA OSIECKIEGO

5. Tomasz Kokott, mieszkaniec Zabrza, w kategorii: dorośli

NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ

PREMIERA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ MATEUSZA MORAWIECKIEGO

6. Kinga Piekarczyk, lat 6, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

7. Karolina Wielgolaska, lat 11, kl. V, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

8. Hanna Ziarkowska, lat 19, kl. II, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, nauczyciel: Paweł Rogalski, w kategorii: szkoły średnie

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO UFUNDOWANA PRZEZ POSŁA NA SEJM RP MACIEJA MAŁECKIEGO

9. Aleksandra Koteras, lat 15, kl. III, uczennica Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, nauczyciel: Robert Kubik, w kategorii: gimnazjum

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ STAROSTĘ POWIATU SOCHACZEWSKIEGO JOLANTĘ GONTA

10. Dawid Skiba, lat 12, kl. V, uczeń Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie,

instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ DYREKTORA SOCHACZEWSKIEGO CENTRUM KULTURY ARTURA KOMOROWSKIEGO

11. Natalia Szlaga, lat 11, kl. V, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

NAGRODY IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANE PRZEZ WÓJTÓW GMIN POWIATU SOCHACZEWSKIEGO:

FUNDATOR NAGRODY: GMINA MŁODZIESZYN, WÓJT MONIKA PIETRZYK

12. Jakub Kalota, lat 13, kl.VI, uczeń Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie, nauczyciel: Beata Ciura, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

FUNDATOR NAGRODY: GMINA TERESIN, WÓJT MAREK OLECHOWSKI

13. Michalina Bodzak, lat 9, kl. II, uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie z jej dziadkiem Sylwestrem Burchardem, w kategorii: prace rodzinne

FUNDATOR NAGRODY: GMINA NOWA SUCHA, WÓJT MACIEJ MOŃKA

14. Martyna Dalecka, lat 17, kl. II, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, nauczyciel: Magdalena Ochmańska – Zrazek, w kategorii: szkoły średnie

FUNDATOR NAGRODY: GMINA SOCHACZEW, WÓJT MIROSŁAW ORLIŃSKI

15. Natalia Szematowicz, lat 17, kl. I, uczennica Zespołu Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku w Sochaczewie, nauczyciel: Magdalena Zakościelna, w kategorii: szkoły średnie

16. Józefina Stachowiak, lat 10, kl. V, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

17. Amelia Szabała, lat 9, kl. II, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

FUNDATOR NAGRODY: GMINA IŁÓW, WÓJT JAN PAWEŁ KRAŚNIEWSKI

18. Zuzanna Palasik, lat 16, kl. III, uczennica Szkoły Podstawowe im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, nauczyciel: Monika Kurowska, w kategorii: gimnazjum

NAGRODY IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANE PRZEZ DYREKTORA MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE PROF. DR HAB. JERZEGO MIZIOŁKA

19. Amelia Andrzejewska, lat 12, kl. VI, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

20. Julia Ochmańska, lat 15, kl. III, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: gimnazjum

21. Aleksandra Stysiak, lat 16, kl. I, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły średnie

22.Weronika Bryczyńska, lat 16, kl. I, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły średnie

23. Martyna Kuczyńska lat 13, kl. VII, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

24.Zuzanna Wójciak, lat 11, kl. V, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

25. Piotr Fudalewicz, lat 11, kl. V, uczeń Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

26. Wiktoria Wisławska, lat 12, kl. VI, uczennica Zespołu Szkół Publicznych Nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie, nauczyciel: Dorota Misiak, w kategorii: szkoły podstawowe:11-15 lat

27. Aleksandra Konarska, lat 12, kl. VI, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie, nauczyciel: Ewa Lipska, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

28. Natalia Paruszewska, lat 14, kl. VI, uczennica Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie, nauczyciel: Beata Ciura, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

NAGRODY IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANE PRZEZ DYREKTORA MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE DR HAB. ANDRZEJA BETLEJA

29. Weronika Sowa – Szostał, lat 13, kl. VII, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

30. Wiktoria Fryźlewicz, lat 12, kl. VI, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

31. Maja Grzegorczyk, lat 11, kl. IV, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

NAGRODY IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANE PRZEZ DYREKTORA MUZEUM NARODOWEGO W KIELCACH DR HAB. ROBERTA KOTOWSKIEGO

32. Tymoteusz Leciejewski, lat 14, kl. VII, uczeń Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

33. Igor Juskowiak, lat 13, kl. VI, uczeń Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

34. Agata Wawrzynowicz, lat 8, kl. II, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ DYREKTORA MUZEUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ I POLA BITWY NAD BZURĄ, PAWŁA ROZDŻESTWIŃSKIEGO

35. Maksymilian Paszek, lat 16, kl. I, uczeń Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły średnie

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ ADAMA MIROSŁAWA ORLIŃSKIEGO, RADNEGO SEJMIKU WOJ. MAZOWIECKIEGO

36. Kamil Sprutta, lat 10, kl. V, uczeń Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ RADNEGO SEJMIKU WOJ. MAZOWIECKIEGO, ŁUKASZA GOŁĘBIOWSKIEGO

37. Julia Golec, lat 13, kl. VII, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie, nauczyciel: Zdzisław Chlebowski, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ DYREKTORA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W NOWEJ SUCHEJ ELŻBIETĘ SŁAWEK

38. Jagna Grabacz, lat 12, kl. VI, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11 -15 lat

NAGRODA IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO, UFUNDOWANA PRZEZ ARTYSTĘ MALARZA, BARBARĘ JACHIMOWICZ

39. Ewa Chmielewska, mieszkanka Czerwonki Parcele, w kategorii: dorośli

NAGRODY IM. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO UFUNDOWANE PRZEZ WICEPREMIERA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, MINISTRA KULTURY DZIEDZICTWA NARODOWEGO PROF. PIOTRA GLIŃSKIEGO

Anna Sznycer, lat 8, kl. II, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie,

instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

Maria Kostrzewa, lat 13, kl. VII, uczennica Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie,

instruktor: Jerzy Kopras, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

Aleksandra Koteras, lat 15, kl. III, uczennica Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, nauczyciel: Robert Kubik, w kategorii: gimnazjum

Sandra Kozłowska, lat 18, kl. II, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, nauczyciel: Paweł Rogalski, w kategorii: szkoły średnie

Michalina Bodzak, lat 9, kl. II, uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie z jej dziadkiem Sylwestrem Burchardem, w kategorii: prace rodzinne

Tomasz Kokott, mieszkaniec Zabrza, w kategorii: dorośli

Kinga Piekarczyk, lat 6, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 6 -10 lat

Karolina Wielgolaska, lat 11, kl. V, uczennica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „HUTNIK” w Wyszkowie, instruktor: Joanna Krajewska, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

Hanna Ziarkowska, lat 19, kl. II, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, nauczyciel: Paweł Rogalski, w kategorii: szkoły średnie

Elżbieta Pyra, mieszkanka Włocławka, w kategorii: dorośli

Marek Strójwąs, mieszkaniec Pruszkowa, w kategorii: dorośli

Zdzisław Chlebowski, mieszkaniec Sochaczewa, w kategorii: dorośli

Aleksandra Mikołajska, lat 12, kl. VI, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

Krystyna Zarzycka, mieszkanka Łodzi, w kategorii: dorośli

Aneta Różnicka, mieszkanka Zgorzelca, w kategorii: dorośli

Karolina Derda, mieszkanka Sochaczewa, w kategorii: dorośli

Barbara Derda, mieszkanka Sochaczewa, w kategorii: dorośli

Bernadeta Sudnikowicz, mieszkanka Mirosławca, w kategorii: dorośli

Anna Matczak, lat 17, kl. I, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, nauczyciel: Paweł Rogalski, w kategorii: szkoły średnie

Weronika Sowa – Szostał, lat 13, kl. VII, uczennica Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, instruktor: Maria Mrożek, w kategorii: szkoły podstawowe: 11-15 lat

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone