Zamknij

Erminówka 2019. Festiwal twórczości wszelakiej

11:59, 30.05.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Erminówka to festiwal, którego pierwsza edycja właśnie odbywa się w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie. Z tej okazji zaproszono uczniów szkół specjalnych i placówek integracyjnych, którzy dziś mieli okazję zaprezentować swoje talenty.

 

Dyrektor szkoły, Renata Karaś w kilku słowach wyjaśniła, skąd się wziął pomysł festiwalu:

- Idąc za słowami księdza Twardowskiego: „Wydaje nam się nieraz, że jesteśmy samotni, gdy odchodzą od nas ludzie, tak naprawdę samotni jesteśmy wtedy, kiedy sami od ludzi odchodzimy". Społeczność szkolna w Erminowie nie chce być samotna, stąd pomysł Erminówki. Chcieliśmy państwa zgromadzić, wymienić się doświadczeniami i zaprzyjaźnić się z wami.

 

Festiwal został otwarty przez starostę powiatu sochaczewskiego, Jolantę Gonta oraz wicestarostę, Tadeusza Głuchowskiego. Jak mówiła starosta:

- Cieszę się, że możemy dziś uczestniczyć w tym festiwalu. Wielkie gratulacje za podjęcie tej inicjatywy. Wierzymy, że w następnych latach czekają nas kolejne edycje Erminówki. Wszystko musi się udać, bo widzę duże zaangażowanie organizatorów i licznych gości.

Po oficjalnym otwarciu popis umiejętności dały panie z teatru nauczycielskiego, prowadzonego w erminowskiej szkole od dwóch lat, a jak było widać po udanym przedstawieniu „Rzepka”, które zainaugurowało Erminówkę, prowadzonego z powodzeniem. Katarzyna Choromańska pedagog specjalny i Danuta Gierczak szczególnie zaangażowały się w organizację spektaklu , jak i całego festiwalu:

- Chcemy dzieciom pokazać, że też potrafimy się bawić. Warto zauważyć, że to festiwal twórczości wszelakiej, w którym nie będzie wygranych i przegranych, bo nagrodę otrzyma każdy. Poza występami przewidziano także sekcję warcabów, warsztaty malarskie i teatralne, wodzirejkę, która poprowadzi zabawy psycho-ruchowe, poczęstunek, a na koniec – dyskotekę.

Po "Rzepce" przyszedł czas na kolejne występy. Były smoki, rycerze i królewny. Piękne kostiumy i wspaniałe występy teatralno-wokalne z pewnością na długo pozostaną w pamięci zebranych.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone