Zamknij
REKLAMA

Przegląd teatrów SPAT w Sochaczewskim Centrum Kultury

15:17, 22.03.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Dziś w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się III Sochaczewski Festiwal Teatralny SPAT, skierowany do dzieci i młodzieży z naszego powiatu i spoza niego.

 

Dziś odbyło się siedem wystąpień, wśród których można wymienić tak przedstawienia, jak i monodram. Były barwne stroje i rekwizyty, a w występach nie zabrakło tańca, śpiewu czy gry światłem. Czasem było swojsko i wesoło, ale i trup ścielił się niekiedy na deskach SCK-u, tak jak miało to miejsce w przypadku śmierci Bazyliszka.

Jak mówi Monika Osiecka-Jaworska, specjalista ds. tańca w SCK:

- To kolejna edycja i mamy nadzieję, że teatrów będzie coraz więcej. Jest to forma konkursowa, ale przede wszystkim zależy nam na wymianie doświadczenia między młodzieżą i pedagogami. To ważne, aby oswajać się ze sceną i uczyć się od siebie nawzajem.

Dzieci były bardzo dobrze przygotowane. Pedagodzy zadbali o ciekawe stroje, rekwizyty i tematykę prezentacji. Dzięki temu widzowie oglądali występy z dużym zaciekawieniem. Na widowni pojawiły się m.in. dzieci z przedszkola nr 6 w Sochaczewie, które były oczarowane przedstawieniami, choć, jak zdradziły w rozmowie, same też często występują przed szkolną publicznością i bardzo to lubią.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone