Zamknij

Film AK Socha w muzeum na spotkaniu z Niezłomnymi

17:41, 01.03.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Za nami XI Muzealne Spotkania z Niezłomnymi. W piątek 1 marca w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zebrani spotkali się z opowiedzianą, ale i żywą historią. Mogli wysłuchać nie tylko wykładów biograficznych na temat żołnierzy wyklętych związanych z okolicami Bzury, ale też spotkać się z nimi bezpośrednio. Ważnym punktem programu był „AK Socha” - pokaz premierowy trailera do powstającego filmu dokumentalnego „Skowronek – żołnierze Sochaczewa.

 

W ramach XI Muzealnych Spotkań z Niezłomnymi, w piątek 1 marca w gmachu naszego muzeum zebrani mogli wysłuchać wykładu Jakuba Wojewody pt. „Wyklęci znad Bzury: komandor por. Kazimierz Bielawski i major Walerian Tumanowicz”. Z kolei Michał Górny zapoznawał zainteresowanych z bronią używaną przez oddziały konspiracji.

Podczas spotkania miała miejsce premiera trailera i zdjęć promujących film dokumentalny „Skowronek - żołnierze Sochaczewa" autorstwa Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp (zdjęcia Marcin Szmidt i Konrad Garbacz).

Szczególnie wzruszający był krótki występ autentycznej łączniczki AK Michaliny Ciuch, która opowiedziała bardzo sugestywnie o swojej roli w konspiracyjnej walce.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone