Zamknij
REKLAMA

Film AK Socha w muzeum na spotkaniu z Niezłomnymi

17:41, 01.03.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Za nami XI Muzealne Spotkania z Niezłomnymi. W piątek 1 marca w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zebrani spotkali się z opowiedzianą, ale i żywą historią. Mogli wysłuchać nie tylko wykładów biograficznych na temat żołnierzy wyklętych związanych z okolicami Bzury, ale też spotkać się z nimi bezpośrednio. Ważnym punktem programu był „AK Socha” - pokaz premierowy trailera do powstającego filmu dokumentalnego „Skowronek – żołnierze Sochaczewa.

 

W ramach XI Muzealnych Spotkań z Niezłomnymi, w piątek 1 marca w gmachu naszego muzeum zebrani mogli wysłuchać wykładu Jakuba Wojewody pt. „Wyklęci znad Bzury: komandor por. Kazimierz Bielawski i major Walerian Tumanowicz”. Z kolei Michał Górny zapoznawał zainteresowanych z bronią używaną przez oddziały konspiracji.

Podczas spotkania miała miejsce premiera trailera i zdjęć promujących film dokumentalny „Skowronek - żołnierze Sochaczewa" autorstwa Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp (zdjęcia Marcin Szmidt i Konrad Garbacz).

Szczególnie wzruszający był krótki występ autentycznej łączniczki AK Michaliny Ciuch, która opowiedziała bardzo sugestywnie o swojej roli w konspiracyjnej walce.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone