Zamknij

Osiołek i karoca na orszaku w Szymanowie

09:14, 08.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Święto Trzech Króli jest już za nami, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Teresin i gości, którzy wzięli udział w barwnym korowodzie, zwanym orszakiem trzech króli. Wyjątkowość orszaku polegała m. in. na karocy, w której jechali trzej królowie oraz gościu specjalnym - osiołku.

 

6 stycznia w szymanowskim kościele, tuż po mszy świętej odbyła się inscenizacja Zwiastowania, a potem było jeszcze bardziej kolorowo i radośnie. W orszaku, na którego czele znajdowała się gwiazda, szli aniołowie, pasterze i święta Rodzina. W karocy natomiast jechali trzej królowie. W Szymanowie znaleźli się tego dnia także przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy i zaproszeni goście, wśród których dużą popularnością cieszył się osiołek Eustachy. Zebrani z uwagą obejrzeli scenki, związane z pierwszymi dniami życia małego Jezuska. Niemały podziw wzbudziły występy młodzieży, która przedstawiła taniec dworski w pałacu Heroda oraz taniec uczennic Szkoły Podstawowej w Szymanowie.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że mieszkańcy Szymanowa i całej gminy Teresin chętnie biorą udział w wydarzeniach, w których mogą wspólnie celebrować różne okazje, nawet kiedy aura na zewnątrz nie wydaje się sprzyjająca.

foto: UG Teresin

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone